SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Nieporozumienie między Rydzykiem i prezydentem to ich prywatnasprawa'

Wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski (LPR) uważa, żenieporozumienia pomiędzy prezydentem Lechem Kaczyńskim i dyrektoremRadia Maryja o. Tadeuszem Rydzykiem to sprawa "o charakterzeprywatnym".

"To czy coś ma charakter wystarczający czy nie, jeżeli mowa oprzeprosinach, to powinno to dotyczyć bezpośrednio zainteresowanychstron" - mówił Orzechowski na piątkowej konferencji Ligi wSejmie.

Odnosząc się do sugestii, że materiały, w których o. Rydzykobraził prezydenta i jego małżonkę zostały zmanipulowane, politykLigi powiedział, że nie może tłumaczyć się za dyrektora RadiaMaryja.

"Jeśli dyrektor stwierdził, że to nie były jego słowa, to znikazarówno okoliczność jak i przedmiot, wobec których powinienprzepraszać" - uważa Orzechowski.

Wiceminister edukacji nie chciał komentować doniesień mediów wsprawie ewentualnego wykluczenia o. Rydzyka z zakonuredemptorystów. Jak zaznaczył, w tej sprawie nie zabiera głosunawet Episkopat Polski. Według Orzechowskiego, nie partia, ahierarchowie powinni wypowiadać się w sprawie znieważenia głowypaństwa przez duchownego.

Treść nagranych wystąpień o. Rydzyka ujawnił tygodnik "Wprost"."Prezydentowa to czarownica, która powinna się poddać eutanazji.Prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu. Sprawa Jedwabnegosłużyła tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić odPolski 65 mld dolarów. A +Gazeta Wyborcza+ prezentuje cyniczną iprzewrotną mentalność talmudyczną" - miał mówić, według "Wprost",o. Rydzyk podczas wykładów dla studentów. W miniony poniedziałekfragmenty nagrania wykładu Rydzyka z toruńskiej Wyższej SzkołyKultury Społecznej i Medialnej ukazały się w internecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Nieporozumienie między Rydzykiem i prezydentem to ich prywatnasprawa'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl