SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nieznaczny spadek głównych indeksów warszawskiej giełdy

Piątkowa sesja skończyła się nieznacznym spadkiem głównych indeksów warszawskiej giełdy. Analitycy oceniają, że inwestorzy czekali głównie na dane z amerykańskiego rynku pracy, choć ostatecznie ich wpływ na rynki nie był decydujący.

Nieznaczny spadek głównych indeksów warszawskiej giełdy

„Dzisiejszy dzień stał pod znakiem publikacji comiesięcznych danych z amerykańskiego rynku pracy. Dane są wyczekiwane z niecierpliwością i rzeczywiście doprowadzają często do znacznych ruchów, ale jedynie krótkotrwałych" – ocenił analityk Xelion Łukasz Bugaj.

Dodał, że taki scenariusz miał miejsce i dzisiaj.

„Pierwsza części dnia przebiegła pod znakiem oczekiwania na publikację. Indeks co prawda rozpoczął po zielonej stronie, ale czekając na publikację osuwał się w obszary ujemne. Dane, które zaskoczyły negatywnie, nieco rynek podniosły, co może dziwić skoro gospodarka straciła miejsce pracy zamiast je generować. Otóż taki obrót sprawy wynika z faktu, że inwestorzy liczą na zbawienną rękę Fedu drukującego pieniądze, które wesprą rachityczny wzrost gospodarczy" – zaznaczył analityk.

Bugaj dodał, że same notowania po pierwszej pozytywnej reakcji szybko wróciły do znanej wcześniej tendencji spadkowej i dzień zakończyliśmy zniżką

„Taki charakter sesji wyraźnie pokazuje, że dane na które każdy z niecierpliwością czeka ruszą rynkiem tylko na chwilę, ale nie wyprowadzą go z rysowanej wcześniej tendencji. Kolejny spadek nie wygląda zresztą najlepiej i nieco zaciera obraz siły byków, który obserwowaliśmy na początku tygodnia" – podsumował analityk.

W piątek indeks WIG20 spadł o 0,66% do 2609,15 pkt a WIG o 0,50 pkt do 45 227,66 pkt. Wartość obrotów wyniosła blisko 2 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nieznaczny spadek głównych indeksów warszawskiej giełdy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl