SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nike+ Running - nowa aplikacja biegowa na iPhone'a i Androida

Platforma biegowa Nike+ wprowadza nową wersję aplikacji Nike+ Running (znanej wcześniej jako Nike+ GPS). Jest ona dostępna nieodpłatnie jako aktualizacja na iPhone'a. Powstała też wersja dla telefonów z systemem Android.

Nike+ Running - nowa aplikacja biegowa na iPhone'a i Androida

Nike+ Running oferuje możliwość śledzenia, pomiaru, porównywania i udostępniania swoich wyników biegowych. Aplikacja motywuje biegaczy dzięki nowym funkcjonalnościom oraz dostępowi do liczącej 7 milionów osób społeczności Nike+, do których dyspozycji oddano także nową stronę nikeplus.com oraz system udostępniania danych poprzez Facebook Friend.

Nawigacja po interfejsie aplikacji umożliwia biegaczom wgląd w statystyki treningowe, przeglądanie map GPS, zmianę utworów muzycznych oraz otrzymywanie podczas biegu uwag dźwiękowych bez wybijania z rytmu.

Opcja „Next Moves” dostępna na ekranie głównym umożliwia wybieranie sugerowanych „wyzwań”, takich jak zaliczenie najszybszych 5 kilometrów czy pokonanie najdłuższego dystansu. W wersji iOS funkcja ta pokazuje ostatni trening użytkownika na tle jego średnich osiągnięć oraz podaje zalecenia dla następnego treningu. Pasek postępu pomaga w motywowaniu i śledzeniu celów ustalonych w profilu założonym na nikeplus.com.

Biegacze korzystający z Nike+ Running mogą także opisać trasę ukończonego biegu przy pomocy większej liczby rodzajów terenu, nastroju podczas biegu czy modelu obuwia, w którym biegli. Aplikacja śledzi również w sposób automatyczny warunki pogodowe w oparciu o bieżącą lokalizację GPS.

Przesyłając dane na portal Facebook, biegacze mają wgląd w liczbę pokonanych kilometrów, miasta, w których biegali czy mapę swoich najdłuższych biegów. Aplikacja wprowadza również opcję tagowania znajomych, dzięki czemu biegacze mogą poznać najczęstszych towarzyszy treningu oraz osoby ich dopingujące. Dodatkowo biegacze mogą dodawać swoich znajomych z Facebooka do biegów bezpośrednio z poziomu aplikacji Nike+ Running. Trasa biegowa zostaje wtedy udostępniona na ich Timeline, ułatwiając wspólne umawianie się na treningi.

Możliwe jest także umieszczanie postów na Twitterze oraz poprzez Path (wyłącznie w wersji iOS). W przypadku tego drugiego portalu biegacze mogą współdzielić trasy biegowe i czas trwania treningu przy pomocy funkcji „Share This Run”.

Aplikacja Nike+ Running dla urządzeń iPhone jest dostępna w sklepie Apple App Store, a wersja na Androida - w Google Play.

Aplikacja Nike+ Running jest kompatybilna z platformą nikeplus.com, która została stworzona od podstaw w języku HTML5. Na stronie głównej użytkownikowi prezentowane są statystyki biegowe i podsumowanie jego aktywności. Biegacze mają również dostęp do takich funkcji jak:

- NikeFuel: biegacze mogą gromadzić punkty NikeFuel przyznawane za treningi, porównując ich poziom aktywności ze społecznością Nike+,
- Enhanced Social Sharing: biegacz może podzielić się raportami z treningów, założonymi celami, osiągnięciami i mapami,
- Goals: W centralnej części strony głównej biegacze mogą ustalać swoje cele treningowe,
- Next Moves: spersonalizowana funkcja, która przekazuje porady odnoszące się do treningów, pomaga w ustaleniu celów i sugeruje aktywność w oparciu o dane użytkownika,
- Nike+ Places: nowa wersja Nike+ Maps z opcjami dzielenia się danymi i wyszukiwaniem miast, „mapami cieplnymi”, Nike+ TopRoute oraz możliwością wyznaczania i tworzenia map przez użytkownika,
- Levels: poziomy zaawansowania uzyskały dodatkowo punkty pośrednie (milestones), dodano poziom Volt dla biegaczy o przebiegu ponad 15 000 kilometrów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nike+ Running - nowa aplikacja biegowa na iPhone'a i Androida

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl