SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nike będzie zwalniać nieszczepionych przeciwko Covid-19

Odzieżowy gigant Nike zamierza zwalniać w Stanach Zjednoczonych niektórych pracowników, którzy nie przyjęli szczepionki przeciwko koronawirusowi. Zwolnienia ruszyły 15 stycznia.

Article

Informacje podał lokalny serwis Oregon Live. Zwolnienia ruszyły w ostatnią sobotę 15 stycznia. Nike przekazała informację o wypowiedzeniu umowy tym pracownikom, którzy nie dotrzymali terminu wyznaczonego przez firmę na weryfikację szczepień przeciwko Covid-19 i nie otrzymali zwolnienia z powodów religijnych lub medycznych.

Jak informuje firma w mailu do zwalnianych pracowników: "Nie udało ci się zakończyć procesu weryfikacji, a nasze bazy danych pokazują, że nie masz zatwierdzonego zwolnienia (z obowiązku szczepienia - przyp. red.)".


Epidemia Covd-19 w Oregonie

Nike planowała powrót pracowników do biur 10 stycznia w trybie hybrydowym, ale ze względu na trudną sytuację epidemiczną decyzję odsunięto w czasie.

W Oregonie, gdzie znajduje się amerykańska centra Nike (Nike World Headquarters) pandemia koronawirusa wciąż nie została w pełni opanowana - tylko w piątek w całym stanie wykryto 8672 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 13 osób. Nowe obostrzenia w związku z epidemią mają wejść w życie w najbliższych dniach.

Prezydent USA Joe Biden namawia amerykańskie firmy, by wprowadzały dla pracowników obowiązek szczepień przeciwko koronawirusowi.  Jesienią ubiegłego roku spotkał się z przedstawicielami czołowych korporacji, w tym z dyrektorami Disneya i Microsoftu. Prosił ich o szybkie szczepienie pracowników przeciwko Covid-19, ze względu na "kryzysową" sytuację epidemiczną w USA.

"Chodzi o pokonanie wirusa i ocalenie ludzkich istnień" - mówił Biden podczas jesiennego spotkania z dyrektorami dużych firm.

W USA zaszczepionych pełną dawką przeciw Covid-19 jest 62,8 proc. (207 mln) mieszkańców

Dołącz do dyskusji: Nike będzie zwalniać nieszczepionych przeciwko Covid-19

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zeus
powinni sprzedawać tylko zaszczepionym
22 1
odpowiedź
User
Świadomy
powinni sprzedawać tylko zaszczepionym

Firma szybko by zbankrutowała. Podejrzewam, że po znacznym spadku przychodów, firma prędzej powróciłaby do starych zasad, sprzed segregacji sanitarnej.
7 4
odpowiedź
User
Papa
Tu nie chodzi o niezaszczepionych tylko o redukcje teraz firmy mogą zwolnić kogo chcą bo szykuje się kryzys
0 1
odpowiedź