SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nike będzie zwalniać nieszczepionych przeciwko Covid-19

Odzieżowy gigant Nike zamierza zwalniać w Stanach Zjednoczonych niektórych pracowników, którzy nie przyjęli szczepionki przeciwko koronawirusowi. Zwolnienia ruszyły 15 stycznia.

Article

Informacje podał lokalny serwis Oregon Live. Zwolnienia ruszyły w ostatnią sobotę 15 stycznia. Nike przekazała informację o wypowiedzeniu umowy tym pracownikom, którzy nie dotrzymali terminu wyznaczonego przez firmę na weryfikację szczepień przeciwko Covid-19 i nie otrzymali zwolnienia z powodów religijnych lub medycznych.

Jak informuje firma w mailu do zwalnianych pracowników: "Nie udało ci się zakończyć procesu weryfikacji, a nasze bazy danych pokazują, że nie masz zatwierdzonego zwolnienia (z obowiązku szczepienia - przyp. red.)".


Epidemia Covd-19 w Oregonie

Nike planowała powrót pracowników do biur 10 stycznia w trybie hybrydowym, ale ze względu na trudną sytuację epidemiczną decyzję odsunięto w czasie.

W Oregonie, gdzie znajduje się amerykańska centra Nike (Nike World Headquarters) pandemia koronawirusa wciąż nie została w pełni opanowana - tylko w piątek w całym stanie wykryto 8672 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 13 osób. Nowe obostrzenia w związku z epidemią mają wejść w życie w najbliższych dniach.

Prezydent USA Joe Biden namawia amerykańskie firmy, by wprowadzały dla pracowników obowiązek szczepień przeciwko koronawirusowi.  Jesienią ubiegłego roku spotkał się z przedstawicielami czołowych korporacji, w tym z dyrektorami Disneya i Microsoftu. Prosił ich o szybkie szczepienie pracowników przeciwko Covid-19, ze względu na "kryzysową" sytuację epidemiczną w USA.

"Chodzi o pokonanie wirusa i ocalenie ludzkich istnień" - mówił Biden podczas jesiennego spotkania z dyrektorami dużych firm.

W USA zaszczepionych pełną dawką przeciw Covid-19 jest 62,8 proc. (207 mln) mieszkańców

Dołącz do dyskusji: Nike będzie zwalniać nieszczepionych przeciwko Covid-19

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zeus
powinni sprzedawać tylko zaszczepionym
odpowiedź
User
Świadomy
powinni sprzedawać tylko zaszczepionym

Firma szybko by zbankrutowała. Podejrzewam, że po znacznym spadku przychodów, firma prędzej powróciłaby do starych zasad, sprzed segregacji sanitarnej.
odpowiedź
User
Papa
Tu nie chodzi o niezaszczepionych tylko o redukcje teraz firmy mogą zwolnić kogo chcą bo szykuje się kryzys
odpowiedź