SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nina Graboś po 17 latach rozstaje się z Agorą

Od listopada obszary PR, IR i ESG Agory będą funkcjonowały samodzielnie i raportowały bezpośrednio do wyznaczonych członków zarządu spółki. Stanowisko dyrektorki ds. PR Agory obejmie Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa firmy, menedżera ds. IR - Krzysztof Mazur, a menedżerki ds. ESG - Anna Fidos. Z firmą pożegna się dotychczasowa dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Nina Graboś.

Nina Graboś (fot. materiały prasowe) Article

Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa i dotychczasowa zastępczyni dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej spółki, zostanie od listopada szefową PR Agory. Będzie zarządzać działaniami public relations spółki, w tym komunikacją strategicznych projektów w Grupie Agora. Jednocześnie będzie prowadzić projekty z zakresu PR-u korporacyjnego, w tym wewnętrznego, relacji z mediami i kreowania wizerunku publicznego Agory. W codziennych działaniach zajmie się też m.in. wsparciem oraz doradztwem PR dla podmiotów w grupie kapitałowej Agory. Dział PR Agory nadal będzie raportować bezpośrednio do prezesa zarządu spółki Bartosza Hojki.

Graboś odchodzi po 17 latach

Jednocześnie z końcem października pracę w Agorze zakończy Nina Graboś, dotychczasowa dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej spółki. Była ona odpowiedzialna za obszar relacji inwestorskich, PR oraz biura prasowego spółki, a także działania z zakresu CSR i ESG. Kierowała także biurem zarządu Agory, wspierając zarząd Agory w realizacji strategicznych dla Grupy Agora projektów. Ze spółką związana była od 2005 roku. W lutym 2009 roku została szefową działu relacji inwestorskich, w 2014 roku przejęła również nadzór nad działaniami PR i biura prasowego, a w 2021 roku pod jej opiekę trafiło biuro zarządu. Poprzednio była sekretarzem spółki w dziale prawnym, blisko współpracując z zarządem Agory w kwestiach dotyczących funkcjonowania Agory jako spółki publicznej, a także zastępcą dyrektora pionu Projekty specjalne, gdzie odpowiadała za sprzedaż i dystrybucję wydawnictw Agory. Przed Agorą związana była ze spółkami z rynku finansowego.

Agata Staniszewska jest związana ze spółką od ponad 15 lat. Od 2015 roku pełni funkcję rzeczniczki prasowej Agory, a w ub.r. została zastępczynią dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej. Wcześniej zajmowała się prowadzeniem działań PR i CSR w Instytucie Monitorowania Mediów oraz agencji Pegasus PR.

W zespole PR pozostają Aleksandra Kubrak i Paulina Rydzek, specjalistki ds. komunikacji zajmujące się realizacją działań public relations dla mediów i marek z Grupy Agora. Aleksandra Kubrak wspiera w tym obszarze przede wszystkim pion Gazeta.pl, spółki Helios i NEXT FILM, a także działalność gastronomiczną rozwijaną pod marką Pasibus. Odpowiada też za obecność marki Agora w mediach społecznościowych. W zespole spółki jest od 2014 roku, pracę zaczynała w dziale marketingu Gazeta.pl.  

Paulina Rydzek, odpowiedzialna za PR dla działalności prasowej i wydawniczej Agory, jest związana ze spółką od 2018 roku, wcześniej była specjalistką ds. PR i komunikacji B2B w Stopklatce TV (Stopklatka SA), pracowała też m.in. w Polskim Instytucie Badań i Innowacji oraz Agencji PR Futurama Communication Intelligence.

Mazur menedżerem ds. IR, Fidos ds. ESG

Z kolei działania Agory w zakresie relacji z inwestorami oraz rynkiem kapitałowym poprowadzi od listopada br. Krzysztof Mazur jako samodzielny menedżer ds. IR. Jego bezpośrednią przełożoną będzie Anna Kryńska-Godlewska, członkini zarządu Agory odpowiedzialna m.in. za obszar finansów.

Krzysztof Mazur dołączył do Agory w lipcu 2022 roku jako specjalista ds. relacji inwestorskich i komunikacji, odpowiadając za wsparcie zespołu w prowadzeniu działań IR. Wcześniej, przez 6 lat był związany z agencją InnerValue, w której zrealizował kilkadziesiąt projektów z zakresu bieżącej obsługi relacji inwestorskich, PR finansowego oraz wsparcia komunikacyjnego procesów IPO i emisji obligacji korporacyjnych.

Natomiast działania z obszaru ESG, związane m.in. z raportowaniem niefinansowym, od listopada samodzielnie prowadzić będzie Anna Fidos, która awansuje na stanowisko menedżerki ds. ESG. Będzie ona odpowiedzialna za raportowanie przez spółkę danych niefinansowych, wdrożenie strategii ESG Agory oraz komunikację projektów społecznych i środowiskowych mediów i marek z Grupy Agora. Anna Fidos będzie raportować do Tomasza Grabowskiego, który przejął w ramach zarządu Agory odpowiedzialność za kwestie ESG.

Anna Fidos pracuje w Agorze od 2019 roku. Początkowo odpowiadała za działania komunikacyjne i PR m.in. dla projektów wydawniczych spółki. W lutym 2021 roku zaczęła wspierać działania Grupy Agora z obszaru CSR i ESG. Wcześniej zajmowała się m.in. działaniami PR projektów wydawniczych w agencji Business & Culture.

W minionym kwartale cała grupa Agora przy wzroście przychodów o 30 proc. do 261,8 mln zł i zysku EBITDA z 14,7 do 26,1 mln zł zanotowała 17,6 mln zł straty netto, wobec 9,9 mln zł straty rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Nina Graboś po 17 latach rozstaje się z Agorą

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Y
Super ! To teraz co ?
6 0
odpowiedź
User
Adam M.
Zwalniaja znaczy beda zatrudniac. To kolejny odcinek walki w naszej firmie miedzy sekta kodziarska pod wodza adama a profesjanlistami z zarzadu. Kto wygra?
5 1
odpowiedź
User
Tokio
Skandalicznie niepoprawnie . Parytetu płci nie ma w tym PR Agory.
4 2
odpowiedź