SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Niższa frekwencja w kinach. Liderem "Tajemniczy ogród"

W weekend 19-21 lutego frekwencja w kinach wyniosła 30,4 tys. widzów - wynika z danych Boxoffice.pl. Najchętniej oglądaną przez widzów produkcją był "Tajemniczy ogród".

Article

Kina dostały zgodę na wznowienie działalności po okresie kilkumiesięcznego lockdownu od 12 lutego. Zgoda ta została udzielona przez rząd warunkowo na dwa tygodnie, w odpowiednim reżimie sanitarnym i z zakazem sprzedaży jedzenia i napojów na terenie kin.

Jak wynika z szacunków Boxoffice.pl, w ubiegły weekend 19-21 lutego do kin poszło w Polsce przeszło 30,4 tys. widzów. To wynik o 23,8 proc. gorszy niż w pierwszy weekend po zezwoleniu na otwarcie kin po lockdownie.

Liderem polskiego box office była produkcja "Tajemniczy ogród" (dystrybuowany przez Monolith Films), na którą wybrało się do kin 5975 widzów. Kolejne miejsca na podium zajmują "Filonek Bezogonek" (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty) z wynikiem 2705 widzów i "Czyściec" (Kino Świat) z wynikiem 2426 widzów.

W weekend 19-21 lutego na filmy "Helmut Newton. Piękno i bestia" poszło 1902 widzów,  "Szarlatan" 1897 widzów.

Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" przyciągnął w ostatni weekend do kin 1824 widzów.

Kina studyjne działają, sieciówki się nie otworzyły

Jak informowaliśmy na łamach Wirtualnemedia.pl największe sieci kinowe w Polsce - Helios, Cinema City i Multikino - zdecydowały się nie wznawiać działalności po 12 lutego. Kina argumentowały, że na ponowne uruchomienie potrzebują kilka tygodni (kwestie repertuaru, przygotowań obiektów). Na zasadach warunkowych, dopuszczających na razie otwarcie obiektów na dwa tygodnie, okazało się to dla multipleksów w praktyce nieopłacalne.

Według szacunków serwisu Boxoffice w dniach 12-14 lutego do polskich kin poszło 37 690 widzów.

12 lutego otworzyły się m.in. Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Kosmos w Katowicach, Orzeł w Bydgoszczy, Pionier 1907 w Szczecinie, Fenomen w Kielcach, kino Bajka Lublin, Awangarda 2 w Olsztynie, Kino Ruchome Lumiere i Forum w Białymstoku.

W Warszawie od 12 lutego dla widzów ponownie dostępne są kina Muranów, Amondo, Elektronik, Iluzjon, Kino na boku, Luna, Kultura Warszawa, NoveKino Wisła, Praha, Stacja Falenica, Świt, U-jazdowski.

Na Pomorzu otwierają się m.in. Gdyńskie Centrum Filmowe, Klub Filmowy Gdynia, Chojnickie Centrum Kultury, Rejs w Słupsk. W Gdańsku czynne będą studyjne kina Kameralne Cafe i Żak. W Łodzi będzie można pójść do kin Charlie, Kinematograf, Perspektywa, Szpulka.

W Krakowie otworzyły się Agrafka, Kijów, Kika, Kino pod Baranami, Mikro, Paradox, Sfinks. W Poznaniu działają Apollo Poznań, Bułgarska 19, Muza, Malta Charlie Monroe, Pałacowe, Rialto.

Dołącz do dyskusji: Niższa frekwencja w kinach. Liderem "Tajemniczy ogród"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marlena
Brawo dla FILONKA BEZ OGONKA!
7 0
odpowiedź