SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nk.pl z nowym logo i 18,5 mln zł zysku

Zmiana nazwy na Nk.pl, wprowadzenie gier i grup tematycznych to najważniejsze nowości w Nasza-Klasa.pl. Prezes portalu przyznaje, że nie powiodła się próba wprowadzenia „Śledzika” jako odrębnej marki.

Portal Nasza-Klasa.pl zmienił wczoraj logo oraz domenę z nasza-klasa.pl na nk.pl. Arkadiusz Pernal, prezes spółki, podczas konferencji prasowej po raz kolejny podkreślił, że serwis chce silnie rozwijać trzy obszary swojej działalności: komunikację, rozrywkę i kontekt.

Od lipca w NK pojawią sie gry - na początek pięć: Turtle Squad, Crazy Charlie, Ocean’s, secrets, Funtris i City Gangs. Jak zapowiedział Pernal z czasem będzie ich coraz więcej, w tym ciesząca się popularnością wśród użytkowników konkurencyjnego Facebooka – Farma.

Na razie wszystkie w gry w serwisie będą bezpłatne - z czasem, kiedy zyskają duże grono użytkowników, mają zostać wprowadzone opłaty. – Jesteśmy prekursorem na naszym rynku tego rozwiązania. Nie wiem jeszcze jak długo potrwa przyzwyczajanie użytkowników do gier, a tym samym trudno nam powiedzieć kiedy i jakiej wysokości dochody uzyskamy z tej części naszego biznesu – powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Arkadiusz Pernal.

Kolejną nowością w NK będą grupy tematyczne. Ich wprowadzenie ma pozwolić na likwidację fikcyjnych kont i budowanie społeczności wokół poszczególnych tematów.  Od lipca grupy będą mogły tworzyć również firmy.

Portal Nk.pl wprowadził wczoraj także nowy regulamin, który wymaga zgody m.in. na: przetwarzanie danych osobowych, na nieodpłatne przetwarzanie i wykorzystanie zdjęcia głównego (w tym wizerunku) wraz z imieniem i nazwiskiem oraz na przetwarzanie danych związanych z aktywnością w portalu

- Mamy nadzieję, że konieczność akceptowania przez użytkowników nowego regulaminu nie zniechęci do logowania i pozostaną wierni naszemu serwisowi – dodał Pernal.
 
Nk.pl: 18,5 mln zł zysku w 2009 r.
NK.pl (dotychczas Nasza-Klasa.pl) przedstawiła we wtorek wyniki finansowe serwisu za miniony rok. Z danych firmy wynika, że w 2009 roku przychody serwisu wyniosły 62,8 mln zł (wzrost o 126 proc. w stosunku do roku 2008), a zysk netto to 18,5 mln zł (co daje wzrost o 85 proc.)

Arkadiusz Pernal nie chce jednak zdradzać jak wyglądają przychody serwisu w pierwszych miesiącach tego roku. Prezes serwisu mówi krótko: - Realizujemy swoje plany. O tego rocznych wynikach porozmawiamy za rok.

Prezes największego w naszym kraju serwisu społecznościowego, wciąż nie obawia się rosnącego w siłę Facebooka. Z ich obserwacji wynika, że nie odnotowali drastycznego spadku ilości użytkowników. Przyznają jednak, że niektóre osoby, które utworzyły sobie konto na Facebooku, rzadziej logują się na Nk.pl. – Jest to duży, globalny gracz, ale na rynkach, których nie zdominował, ma coraz większe problemy – powiedział Pernal.

Arkadiusz Pernal stwierdził również, że komunikator Nktalk zaczął przejmować komunikację standardową prowadzoną przez użytkowników. – Śledzik za bardzo niczego nie zepsuł, a Nktalk niczego za bardzo nie poprawił – przyznaje prezes NK.pl. Jego zdaniem o ile przyjęła się nazwa „Śledzik”, jako zintegrowane z serwisem narzędzie, to nie powiódł się projekt wprowadzenia zupełnie nowej marki, działającej poza Nk.pl.

Dołącz do dyskusji: Nk.pl z nowym logo i 18,5 mln zł zysku

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
KubaW.
Czyli ściągają z FB jak mogą, jeszcze opłaty za gry.
odpowiedź
User
kakadu
Zmuszanie do wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów reklamy i udostępnianie wizerunku handlowcom warunkiem utrzymania konta i możliwości logowania skutkuje otrzymywaniem niechcianych spamów na prywatną pocztę jest chyba niezgodne z prawem. Co na to rzecznik praw konsumenta? Takie działania nazwać można szantażem.
odpowiedź
User
Dyzio
tylko jakim prawem i na jakiej zasadzie żądają teraz od użytkowników zgody na przekazywanie swoich danych osobowych firmom z NK współpracującym ?!? Zgoda dla NK - normalne i zrozumiałe, ale zgoda na odsprzedawanie danych osobowych innym to już ssssyństwo i próba wykorzystywania dotychczasowej pozycji na rynku. Sądzę, że na tym tez się przewiozą tak jak na śledziku bo pazerność jest szybko karana ..
odpowiedź