SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokia Content Discoverer - nowy kanał dystrybucji gier

Firma Nokia poinformowała o udostępnieniu opracowanych na platformę SNAP Mobile gier wieloosobowych.

Będzie je można pobrać i kupić za pośrednictwem wewnętrznego portalu Nokia Content Discoverer, wbudowanego w milionach dostępnych obecnie na całym świecie urządzeń Nokia opartych na platformach S60 i Series 40, podano w komunikacie.

To nowe rozwiązanie udostępnia wydawcom i twórcom gier mobilnych globalny kanał dystrybucji, dzięki któremu będą mogli dotrzeć do wszystkich użytkowników telefonów z wbudowanym portalem Nokia Content Discoverer. Portal Nokia Content Discoverer to doskonały przykład rozwoju kompleksowego ekosystemu Preminet służącego do wyszukiwania i dostarczania treści, który jest przeznaczony dla operatorów telefonii komórkowej. Udostępnia on szeroki wybór „sklepów” i „katalogów”, zapewniając abonentom łatwy dostęp do treści oferowanych przez uznanych dostawców, twórców i operatorów telefonii komórkowej.

Gry wieloosobowe opracowane na platformę SNAP Mobile będą dostępne w drugiej połowie 2006 roku za pośrednictwem specjalnego katalogu na wybranych rynkach, dla wszystkich użytkowników posiadających telefony z wbudowanym oprogramowaniem klienckim Nokia Content Discoverer. Z rozwiązania tego mogą już korzystać miliony użytkowników dziewięciu modeli telefonów Nokia, w których portal ten jest wbudowany. Firma Nokia planuje również wprowadzenia tego rozwiązania w kolejnych sześciu modelach telefonów, które zostaną wprowadzone na rynki światowe przed końcem 2006 roku.

„Wbudowany portal Nokia Content Discoverer to narzędzie o olbrzymich możliwościach, pozwalające abonentom prowadzić rozgrywki między wieloma graczami za pomocą milionów telefonów komórkowych opartych na najlepszych dostępnych platformach urządzeń mobilnych” — mówi Petteri Putkiranta, dyrektor ds. platform w Forum Nokia, międzynarodowym programie wspierania programistów. „Nowy sposób dostępu do gier, opracowanych na platformę SNAP Mobile i opartych na technologii Java, za pośrednictwem rozwiązania Nokia Content Discoverer umożliwia programistom i wydawcom gier efektywniejszy sposób dotarcia do graczy, którzy chcą sprawdzić się w interaktywnych rozgrywkach z przyjaciółmi lub członkami społeczności”.

„Rozgrywki mobilne między wieloma graczami to szybko rozwijający się kierunek w rozrywce mobilnej. Dzięki rozwiązaniu Nokia Content Discoverer gracze zyskują szybki i wygodny sposób wyszukiwania, testowania i zakupu najnowszych gier przeznaczonych dla wielu graczy” — mówi Lisa Waits, szefowa działu rozwiązań SNAP Mobile w firmie Nokia. „Dzięki platformie SNAP Mobile i rozwiązaniu Nokia Content Discoverer wydawcy gier mobilnych, programiści i operatorzy mogą mieć wpływ na opracowywanie treści, a co za tym idzie, na osiąganie przychodów z przesyłania danych wynikającego z popytu rynkowego na gry mobilne”.

Korzystając z portalu Nokia Content Discoverer abonenci mogą w łatwy sposób wyszukiwać, pobierać i kupować przetłumaczone materiały, aplikacje i usługi, między innymi aplikacje Symbian C++ dla platformy S60, gry Java™, aplikacje usprawniające pracę, logo oraz tła, dźwięki dzwonków i dzwonki True Tones, filmy i pliki, całe utwory muzyczne i treści Flash. Użytkownicy mogą teraz kupować treści w jeszcze łatwiejszy sposób dzięki udostępnianym przez portal Nokia Content Discoverer zaawansowanym możliwościom zapisywania w pamięci podręcznej telefonów metadanych katalogów, zintegrowanemu odsłuchiwaniu/przeglądaniu i instalacji, a także krótszemu czasowi wyszukiwania i pobierania oraz ułatwieniu zakupu treści mobilnych.

Portal Nokia Content Discoverer jest obecnie wbudowany w wybranych urządzeniach Nokia opartych na technologiach S60 i Series 40 — komputerach multimedialnych Nokia Nseries (Nokia N70, Nokia N71, Nokia N72 i Nokia N80), urządzeniach Nokia Eseries dla użytkowników korporacyjnych (Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70), telefonach Nokia 3250 dostępnych obecnie na kontynentalnym obszarze Chin oraz w aparatach Nokia 6131 dostępnych obecnie na rynku chińskim oraz w krajach Azji i Pacyfiku.  Firma Nokia planuje udostępnienie tego portalu do końca 2006 roku na międzynarodowych rynkach w sześciu dodatkowych modelach telefonów — Nokia N73, Nokia N93, Nokia E50, Nokia 5500, Nokia 6070 oraz Nokia 6233.

Platforma SNAP Mobile firmy Nokia, najbardziej wszechstronne rozwiązanie dla społeczności graczy mobilnych, jest już dostępna na potrzeby wydawców i programistów gier mobilnych oraz rozwoju społeczności gier mobilnych. Dzięki wykorzystaniu wszechstronności treści mobilnych opartych na technologii Java™, wykorzystanych w wielu modelach telefonów zgodnych z Java™ MIDP2.0, portal ten udostępnia użytkownikom doskonałej jakości gry. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia Content Discoverer - nowy kanał dystrybucji gier

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl