SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokia Lifeblog - nowoczesny multimedialny pamiętnik

Nowa wersja programu Lifeblog do prowadzenia osobistych, multimedialnych blogów mobilnych

Nokia Lifeblog jest aplikacją do telefonu komórkowego i komputera, umożliwiającą prowadzenie uporządkowanego pamiętnika multimedialnego złożonego z elementów przechowywanych w telefonie komórkowym. Na Nokia Mobility Conference w Monako firma Nokia zaprezentowała wersję 1.5 programu Nokia Lifeblog - rozwinięcie poprzedniej wersji Nokia Lifeblog 1.0. Podstawową funkcją Nokia Lifeblog 1.5 jest możliwość stworzenia mobilnego blogu w telefonie komórkowym.
 
Nokia Lifeblog automatycznie porządkuje chronologicznie zdjęcia, nagrania wideo, wiadomości tekstowe i multimedialne, umożliwiając ich łatwe przeglądanie, wyszukiwanie i udostępnianie. Nowy program Nokia Lifeblog 1.5 umożliwia szybki dostęp do materiałów, zarówno z telefonu komórkowego, jak i z komputera. Użytkownik potrzebuje jedynie konta do prowadzenia blogu oferowanego przez odpowiedniego usługodawcę - jednym z nich jest Six Apart's TypePad.
 
"Nokia Lifeblog stymuluje tworzenie i dalsze wykorzystywanie materiałów cyfrowych, oferując najlepsze środowisko do ich przeglądania i dzielenia się nimi. Sposoby udostępniania materiałów online wciąż ewoluują, a program Nokia Lifeblog 1.5 zapewnia w zakresie udostępniania mobilnego najwięcej możliwości" - uważa Christian Lindholm, dyrektor ds. aplikacji multimedialnych w Nokia Ventures Organization. "Dzięki mobilnym blogom z programu Nokia Lifeblog w telefonie można przedstawić całe swoje życie - nie tylko zdjęcia - z dowolnego miejsca na świecie".
 
Blogging stał się bardzo popularny w Internecie, umożliwiając milionom osób dzielenie się swoimi przeżyciami i przemyśleniami. Jest to typowy przykład komunikacji - z jednej strony interesuje nas życie innych osób, a jednocześnie chcemy dzielić się własnym doświadczeniem. Idealnym rozwiązaniem jest w tym wypadku prowadzenie multimedialnego pamiętnika.

Nokia Lifeblog 1.5 wykorzystuje Atom - otwarty standard publikacji mobilnych, który Nokia wspiera we współpracy z firmą Six Apart, dzięki której rozwija się społeczność użytkowników blogów. Standard ten umożliwia szybką i łatwą obsługę klientów korzystających z programu Nokia Lifeblog 1.5., także innym usługodawcom i operatorom.

Oprócz nowej funkcji blogu Nokia Lifeblog 1.5 oferuje także inne praktyczne dodatki. Daje możliwość wykonywania kopii zapasowych na dyskach CD lub DVD, widok pełnoekranowy oraz zaawansowane funkcje udostępniania elementów w telefonie komórkowym ułatwiające przeglądanie, wyszukiwanie i prezentację elektronicznych wspomnień.
 
Program Nokia Lifeblog 1.5 będzie przystosowany do telefonu Nokia 6670, a potem także do innych wybranych modelów telefonów Nokia, wykorzystujących platformę Series 60. Program będzie dostępny w 15 językach, m.in. w języku polskim, czeskim, duńskim, holenderskim, greckim, węgierskim, norweskim i szwedzkim. Będzie go można pobrać z witryny Nokia Lifeblog pod adresem www.nokia.com/lifeblog na początku 2005 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia Lifeblog - nowoczesny multimedialny pamiętnik

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl