SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokia na V Kongresie Technologicznym

Firma Nokia zaprezentowała najnowsze portfolio zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych na V Kongresie Technologicznym, zorganizowanym przez firmę Polkomtel w auli głównej Politechniki Warszawskiej. Gościem specjalnym kongresu był prezes firmy Nokia Olli-Pekka Kallasvuo.

„Tegoroczny Kongres Technologiczny to świetna okazja do pokazania wszechstronności rozwiązań Nokia, wynikających z połączenia różnych technologii cyfrowych. Telefonia mobilna jest najdynamiczniej rozwijającym się sektorem gospodarki na świecie. Już prawie 1,5 miliarda osób korzysta z telefonii komórkowej, a dziennie przybywa 1,3 miliona nowych użytkowników komórek. Telefonia komórkowa nie jest tylko przywilejem bogatych krajów – dynamicznie rozwija się na całym świecie. Konwengercja funkcji powoduje, że wiele osób po raz pierwszy korzysta z Internetu i innych technologii używając telefonu komórkowego.” – powiedział Olli-Pekka Kallasvuo, prezes Nokia.

Cieszę się, ze mogłem wziąć udział w kongresie, podczas którego wszyscy mogli zobaczyć korzyści płynące z rozwoju technologii bezprzewodowych i ich zastosowania w pracy w domu i czasie wolnym. Sukces mobilnej komunikacji został zbudowany na fundamencie podstawowych usług dotyczących połączeń głosowych, ale mobilność diametralnie zmieniła sposób w jaki kontaktujemy się z rodziną, przyjaciółmi, partnerami w biznesie. Rozszerzyła nasze możliwości cieszenia się wolnym czasem.”

Na kilku stoiskach Nokia przedstawiła funkcjonalność swoich rozwiązań w różnorodnych dziedzinach: w pracy, w domu, w podróży, po godzinach. Znalazła się tam oferta mobilnych komputerów multimedialnych z rodziny Nokia Nseries, telefonów dla biznesu z rodziny Nokia Eseries, akcesoriów używanych w samochodzie oraz szereg atrakcyjnych rozwiązań zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i dla biznesu.

Push email w telefonie, nowoczesna przeglądarka internetowa, działająca jak w komputerze oraz Intellisync Mobile Suite – pakiet rozwiązań mobilnej poczty w telefonie komórkowym oraz bezpiecznego zarządzania flotą terminali wzbudził spore zainteresowanie przedstawicieli firm.

Bezpośrednie podłączenie komputera multimedialnego Nokia N93 do telewizora, muzyczne możliwości telefonu Nokia 5300 XpressMusic i urządzenia Nokia N70, tworzenie bezprzewodowej sieci domowej do wymiany plików multimedialnych przy wykorzystaniu: telewizora, wieży stereo, komputera oraz komputerów multimedialnych Nokia N80 i Nokia N93 to główne atrakcje stoiska Nokia w sekcji „DOM”.

W sekcji dotyczącej podróży prym wiódł nowy zestaw samochodowy Nokia CK-20W, posiadający nie tylko perfekcyjną nawigację, ale również szerokie multimedialne możliwości. 

Przy stoiskach poświęconych rozrywce znalazły się mobilne komputery multimedialne  Nokia N93, N73 i N95, które mogą być instrumentem do kształtowania treści internetowych, podcastingu, umieszczania plików wideo. Dla aktywnych, Nokia zaprezentowała telefon Nokia 5500 Sport Music Edition, monitorujący osobisty trening, a nowe modele z kolekcji L’Amour oraz elegancki Nokia 8800 Sirocco Edition dodadzą szyku osobom podążających za modą

Najważniejsze produkty na V Kongresie Technologicznym, który zakonczył się w miniony piątek:

Nokia E61

Smartfon Nokia E61 został zaprojektowany w dobrze znanym stylu najpopularniejszych urządzeń do mobilnej poczty e-mail, jest wyjątkowo poręczny i imponuje bogactwem nowych funkcji. Nokia E61 zapewnia zupełnie nową jakość przeglądania stron internetowych. Szybka przeglądarka wyświetla strony www w telefonie w taki sam sposób jak w komputerze. Klawiatura QWERTY oraz duży, szeroki ekran o 16 milionach kolorów zapewniają komfort pisania, odczytywania informacji i edytowania dokumentów biurowych. Dodatkowo za pomocą smartfonu Nokia E61 można wysyłać i odbierać wiadomości e-mail bez konieczności przerywania rozmowy. Telefon zapewnia najwyższy komfort użytkowania poczty elektronicznej: Nokia E61 jest wyposażona w funkcje rozwiązań poczty e-mail przesyłanej metodą „push”. Pozwala to na bardzo wygodną pracę z pocztą elektroniczną, która przesyłana do telefonu, tak jak sms, dostarcza kluczowe informacje potrzebne do prowadzenie biznesu zawsze na czas. Nokia E61 obsługuje systemy do mobilnej poczty push e-mail: Intellisync Mobile Suite, Black Berry, Mail for Exchange.

W smartfonie można otwierać załączniki (dokumenty, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, pliki PDF i ZIP) oraz edytować pliki (dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje). Nokia E61 ma również takie same zaawansowane funkcje połączeń biznesowych i VoIP jak smartfony Nokia E60 i Nokia E70. Za pomocą smartfonu Nokia E61 można wysyłać i odbierać wiadomości e-mail nawet podczas rozmowy telefonicznej. Nokia E61 spełnia surowe wymogi bezpieczeństwa dotyczące ochrony danych transmitowanych podczas wysyłania i pobierania danych.

Smartfon obsługuje szyfrowanie transmisji za pomocą algorytmu SSL, co pozwala na bezpieczne korzystanie z bankowości internetowej lub wysyłanie i odbieranie szyfrowanej poczty elektronicznej. Urządzenie pozwala także na zabezpieczenie dostępu do danych hasłem użytkownika oraz na zdalne zablokowanie urządzenia za pomocą wiadomości SMS. Nokia E61 działa w sieciach GSM850/900/1800/1900 i WCDMA2100.


Nokia N93

Nokia N93 to komputer multimedialny, który poza ułatwianiem międzyludzkiej komunikacji telefonicznej i internetowej, umożliwia użytkownikowi korzystanie z najwyższej klasy mobilnego wideo i fotografii.

Nokia N93 ma wbudowaną najwyższej jakości cyfrową kamerę wideo, nagrywającą z jakością DVD oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 megapiksela z optyką marki Carl Zeiss, z trzykrotnym przybliżeniem optycznym oraz dwudziestokrotnym cyfrowym.

Najwyższą jakość nagrań gwarantuje format MPEG-4 VGA rejestrowany z szybkością 30 klatek na sekundę, z dźwiękiem stereo i cyfrową stabilizacją obrazu. Ten niezwykły komputer multimedialny ma pojemną pamięć wewnętrzną 50 MB, którą można rozszerzyć za pomocą karty miniSD o pojemności do 2 GB, co pozwala na zapisanie do 90 minut wideo o jakości DVD lub 2500 zdjęć wysokiej jakości.

Zgromadzone w urządzeniu fotografie i pliki wideo można łatwo przenieść do kompatybilnego komputera PC lub pokazać na ekranie telewizora za pomocą kabla TV, który znajduje się w pakiecie z N93. Przeglądanie zdjęć można umilić podkładem muzycznym prosto z wbudowanego, cyfrowego odtwarzacza muzycznego lub stereofonicznego radia FM.


 Nokia CK-20W

Multimedialny zestaw samochodowy CK-20W firmy Nokia to połączenie wygodnego urządzenia głośnomówiącego z wysokiej jakości odtwarzaczem muzyki i plików multimedialnych. Wraz z kompatybilnym pakietem nawigacyjnym LD-3 firmy Nokia stanowi on doskonałe rozwiązanie nawigacyjne. Zestaw jest bardzo wygodny i prosty w obsłudze dla użytkownika. Posiada dedykowane przyciski akceptowania i odrzucania połączeń, ponownego wybierania numeru, głosowego wybierania numerów i komend głosowych, kontroli głośności, wyciszania mikrofonu oraz obsługi połączeń oczekujących.

CK-20W jest profesjonalnym zestawem samochodowym, który wykorzystuje możliwości bezprzewodowych rozwiązań połączonych z innowacyjnymi funkcjami multimedialnymi. Oferuje możliwość strumieniowego odtwarzania muzyki z kompatybilnego telefonu komórkowego lub przenośnego odtwarzacza muzycznego przez audio w samochodzie za pomocą Bluetooth Handsfree lub połączenia kablowego. Doskonała jakość dźwięku, cyfrowe przetwarzanie dźwięku DSP, redukcja echa oraz pogłosu, wyjście audio do dedykowanych głośników lub radia sprawia, że słuchanie muzyki jest prawdziwą przyjemnością.

Zestaw samochodowy CK-20W jest świetną platformą dla rozwiązania nawigacyjnego, jakim jest Moduł GPS Nokia LD-3. Posiada najnowsze funkcje potrzebne do sprawnego poruszania się po znanym i zupełnie nowym terenie. Podróż ułatwia także: przeliczanie drogi, informacja o korkach, a także mapy różnych krajów znajdujące się w zestawie.


 Nokia 5500 Sport Music Edition

Nokia 5500 Sport Music Edition to telefon należący do rodziny urządzeń dla aktywnych. Wyróżnia się rozszerzonym zestawem funkcji muzycznych. Oznaczenie tego telefonu funkcjonalną marką Nokia XpressMusic gwarantuje wyjątkowe wrażenia muzyczne.
Jako urządzenie dla sportowców, Nokia 5500 Sport Music Edition wyróżnia się wieloma funkcjami. Wbudowany krokomierz informuje o przebytej odległości i kaloriach spalonych podczas biegu. Odległość i spalone kalorie można także monitorować podczas uprawiania innych dyscyplin, na przykład kolarstwa czy narciarstwa biegowego, przy użyciu opcjonalnego modułu GPS. Wyniki treningów można przesłać z telefonu Nokia 5500 Sport Music Edition do komputera w celu śledzenia własnych postępów.
Pomysłowy pasek umożliwia solidne mocowanie telefonu Nokia 5500 Sport Music Edition w talii lub na ramieniu, dzięki czemu nie spadnie on nawet podczas dynamicznych ćwiczeń. Anatomicznie dopasowany, zakładany na ucho sportowy zestaw słuchawkowy zapewnia wygodę bezprzewodowego słuchania muzyki i prowadzenia rozmów. Komfort korzystania z funkcji muzycznych zwiększa aplikacja Nokia Music Manager do łatwego przesyłania z komputera plików muzycznych w wielu różnych formatach.
Jeden przycisk włącza jeden z trzech trybów: tryb telefoniczny do pozostawania w kontakcie, tryb muzyczny do relaksu lub nabierania energii oraz tryb sportowy, który motywuje do osiągania lepszych wyników. Ten zaawansowany telefon udostępnia nawet technologię przetwarzania tekstu na mowę. Po dwukrotnym dotknięciu Nokia 5500 Sport Music Edition odczytuje na głos treść SMS-ów. We wszechstronnym zestawie funkcji telefonu Nokia 5500 Music Edition nie zabrakło także cyfrowego aparatu fotograficznego o rozdzielczości 2 megapikseli.

Nokia N95
Nokia N95 o pionierskiej - rozsuwanej w 2 kierunkach obudowie łączy wbudowane funkcje GPS, 5-megapikselowy aparat fotograficzny z szybką łącznością w sieciach komórkowych, przy tym łatwo mieści się w kieszeni. Korzystając z niego, można łatwiej oglądać i nagrywać wideo, słuchać muzyki, robić wysokiej jakości zdjęcia, przeglądać strony internetowe lub czytać pocztę elektroniczną niezależnie od miejsca.
Innowacyjna konstrukcja rozsuwanej w dwóch kierunkach obudowy umożliwia łatwe przełączanie pomiędzy różnymi trybami - wystarczy ją przesunąć, aby przejść od czytania map do oglądania wideo. Z jednego końca urządzenia wysuwa się klawiatura numeryczna, a z drugiego - specjalne klawisze funkcji multimedialnych, którym towarzyszy pełnoekranowy, poziomy tryb wyświetlacza. Dzięki zaawansowanym technologiom trójwymiarowej grafiki Nokia N95 ma imponujące wyglądem ikony menu, za pomocą których można intuicyjnie znaleźć potrzebne funkcje i usługi.
Wbudowane funkcje GPS są zawsze pod ręką, ułatwiając znalezienie właściwej drogi. Aplikacja Mapy zawiera mapy ponad 100 krajów, dzięki czemu użytkownicy mogą poznawać świat, a także znajdować trasy czy określone obiekty, takie jak restauracje, hotele oraz ponad 15 milionów godnych uwagi miejsc. Ponadto można kupować dodatkowe funkcje, takie jak przewodniki po miastach i nawigacja głosowa.
Dzięki optyce marki Carl Zeiss w 5-megapikselowym aparacie fotograficznym można robić zdjęcia o jakości odpowiedniej do wydruku oraz nagrania wideo o jakości DVD. Zdjęcia i filmy można oglądać na ekranie kompatybilnego telewizora, podłączając urządzenie za pomocą gniazda TV-out oraz technologii Universal Plug and Play (UPnP).
Przeglądanie stron internetowych w mobilnym komputerze multimedialnym Nokia N95 jest wyjątkowo przyjemne dzięki przeglądarce internetowej Nokia z minimapą oraz nowymi funkcjami, takimi jak przestawny pasek narzędzi, menedżer haseł, autouzupełnianie i zgodne ze standardem Atom internetowe kanały informacyjne z automatyczną aktualizacją.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia na V Kongresie Technologicznym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl