SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokia stawia na muzykę mobilną

Nokia przejmuje firmę Loudeye i wprowadzi na rynek rozwiązanie umożliwiające wszechstronny dostęp i korzystanie z muzyki mobilnej.

Firmy Nokia i Loudeye Corp.  poinformowały  o podpisaniu umowy, zgodnie z którą Nokia przejmie firmę Loudeye za około 60 mln dolarów.  Loudeye to międzynarodowy lider w zakresie platform muzyki cyfrowej oraz usług dystrybucji multimediów cyfrowych. Zgodnie z zapisami umowy, akcjonariusze Loudeye otrzymają 4,50 dolara gotówką za każdą akcję zwykłą firmy. Dzięki przejęciu Loudeye, firma Nokia udostępni klientom rozwiązanie, umożliwiające wszechstronny dostęp i korzystanie z muzyki mobilnej, obejmujące urządzenia, aplikacje oraz możliwość zakupu muzyki cyfrowej.

Oferując entuzjastom muzyki doskonałe wielofunkcyjne urządzenia mobilne, które stają się ulubionym przekaźnikiem muzyki, firma Nokia umocni pozycję lidera rynku. Dzięki opracowaniu takich urządzeń muzycznych, jak Nokia N91, firma Nokia sprzedała w drugim kwartale br. 15 milionów urządzeń umożliwiających słuchanie muzyki, stając się największym na świecie producentem cyfrowych odtwarzaczy muzycznych.

„Odtwarzanie muzyki jest niezwykle ważną funkcją komputerów multimedialnych Nokia i Nokia Nseries. Dlatego chcemy zaoferować klientom najlepsze na rynku, w pełni wszechstronne rozwiązanie muzyczne. Przejęcie Loudeye przyniesie firmie Nokia szereg korzyści, między innymi wspaniałych pracowników, bogatą ofertę zawartości oraz doskonałą platformę usług, dzięki którym osiągniemy założony cel” — mówi Anssi Vanjoki, wiceprezes i główny dyrektor działu multimediów w firmie Nokia. „Użytkownicy powinni mieć możliwość dostępu do ulubionej muzyki z każdego miejsca, w dowolnej chwili i za rozsądną cenę. Dzięki przejęciu firmy Loudeye chcemy w 2007 roku udostępnić takie wszechstronne rozwiązanie muzyczne posiadaczom urządzeń Nokia”.

Firma Loudeye udostępnia 60 usług na żywo w wielu językach w ponad 20 krajach, w Europie, Afryce Południowej, Australii oraz Nowej Zelandii. Loudeye gromadzi prawa i materiały należące do wszystkich dużych oraz setek niezależnych firm fonograficznych, oferując licencjonowany katalog oraz pełną ofertę multimediów — ponad 1,6 miliona utworów.

„Dzięki tej umowie wiemy, że dostrzeżono ważną pozycję firmy Loudeye na rynku mobilnej muzyki cyfrowej, jakość naszych produktów, pracowników oraz oferowanej technologii” — mówi Michael Brochu, prezes i dyrektor generalny firmy Loudeye.   „Połączone zespoły obu firm zaoferują wszechstronne rozwiązanie do muzyki mobilnej użytkownikom firmy Nokia z całego świata.  Dzięki bogatemu doświadczeniu w branży muzycznej, doskonałej platformie usług oraz prawom do wykorzystywania dużej liczny utworów, firma Loudeye od dawna oferuje użytkownikom rozwiązania spełniające ich potrzeby w zakresie muzyki cyfrowej. Można również śmiało stwierdzić, że jej pracownikom udało się stworzyć najlepszą markę na rynku muzyki cyfrowej”.

Komputery multimedialne firmy Nokia to następny krok w rozwoju komputerów osobistych. Umożliwiają one dostęp z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili do wszystkich funkcji komputera osobistego i wielu innych funkcji dostępnych w urządzeniach przenośnych. Dzięki temu, że komputery multimedialne są wyposażone w programowalne systemy operacyjne, możliwe jest pobieranie i instalowanie dodatkowych aplikacji. W przeciwieństwie do większości urządzeń mobilnych, komputery multimedialne umożliwiają dodawanie funkcji i aplikacji bez konieczności zakupu nowego produktu.

Dziesiątki milionów urządzeń firmy Nokia są wyposażone w odtwarzacz muzyczny. Ponadto wszystkie komputery multimedialne z linii Nokia Nseries są wyposażone w odtwarzacz muzyczny, pamięć o dużej pojemności i radio FM, umożliwiają one również odtwarzanie wielu formatów muzyki cyfrowej, między innymi MP3, M4A, AAC oraz WMA Za pomocą telefonów z serii Nokia Nseries można szybko i łatwo wyszukiwać oraz kupować muzykę bezprzewodowo, a następnie pobierać ją z internetowego sklepu muzycznego. Utwory można również kopiować z komputera PC do urządzenia Nokia Nseries metodą przeciągnij i przenieś lub synchronizować ostatnio zakupione utwory z komputerem PC za pomocą technologii Bluetooth lub kabla USB.

Finalizacja umowy jest przewidywana na czwarty kwartał 2006 roku. Zamknięcie transakcji zależy od spełnienia szeregu warunków, w tym zatwierdzenia transakcji przez akcjonariuszy firmy Loudeye, organy regulacyjne, uzyskania zgody stron trzecich na kontynuowanie, modyfikowanie, rozszerzanie i/lub zakańczanie określonych umów a także braku negatywnych materialnych efektów dla firmy Loudeye lub jej działalności — utraty pracowników, klientów, niemożności utrzymania minimalnego określonego salda gotówkowego, zgodnie z zapisami umowy o fuzji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia stawia na muzykę mobilną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl