SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokia zaprezentowała nowy radiotelefon

Podczas Światowego Kongresu TETRA, który odbywał się w Nicei w dniach 18-22 listopada, Nokia zaprezentowała nowy radiotelefon TETRA przeznaczony do montażu w pojazdach - Nokia TMR880. Urządzenie to spełnia wszelkie wymagania służb bezpieczeństwa publicznego. Wyróżnia się m.in. dużą liczbą opcji połączeń z innym urządzeniami i oferuje zaawansowany system pozycjonowania, współpracując bezpośrednio z odbiornikiem GPS. Głosowe potwierdzanie wybranych funkcji, kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i duża moc wyjściowa to kolejne cechy nowego radiotelefonu Nokia TETRA TMR880. TMR880 uzupełnia ofertę firmy Nokia w zakresie radiotelefonów drugiej generacji w standardzie TETRA. Zaprezentowany radiotelefon będzie dostępny na rynku w drugim kwartale 2003 roku.

"Nokia TMR880 to lekki, łatwy w obsłudze radiotelefon TETRA przeznaczony do montażu w pojazdach, umożliwiający bezpośredni dostęp do aplikacji, które są niezbędne dla służb bezpieczeństwa publicznego, takich jak: policja, straż pożarna, służby ratownictwa medycznego i straż graniczna. Działanie i rozkład funkcji użytkownika są podobne do tych, które już zostały wykorzystane w ręcznym terminalu radiowym Nokia TETRA THR880, wprowadzonym na rynek przed dwoma miesiącami. Oba urządzenia stanowią rodzinę doskonałych produktów, pozwalających zaspokoić różnorodne potrzeby służb bezpieczeństwa publicznego" - powiedział Kennth Björklund, dyrektor działu TETRA Terminals w Nokia Mobile Phones.

Nokia TMR880 ma programowalny 16-stykowy port do bezpośredniego połączenia z takimi aplikacjami i urządzeniami, jak panele sygnalizacyjne, alarmy zewnętrzne i systemy telemetryczne, a także złącza do transmisji danych. Radiotelefon Nokia TMR880 można także przyłączyć bezpośrednio do odbiornika GPS, co umożliwia łatwe korzystanie z aplikacji do automatycznej lokalizacji pojazdów (AVL). TMR880 może być także sterowany za pomocą komputera PC przy użyciu zaawansowanej platformy aplikacji PEI z rozbudowanym zestawem komend AT. Umożliwia to łatwe i wygodne sterowanie aplikacjami.

Nokia TMR880 ułatwia i usprawnia działania grup użytkowników. W pamięci radiotelefonu można zapisać informacje o 1300 różnych grupach oraz 24 grupach dynamicznych. Nokia TMR880 ma też przycisk do przełączania grup użytkowników i wyboru grupy macierzystej. Skanowanie i tryb łączności bezpośredniej można szybko włączyć za pomocą klawisza szybkiego dostępu z głosowym potwierdzeniem wybranej funkcji.

Wszechstronność, użyteczność oraz odporność na zakłócenia i usterki to podstawowe wymagania stawiane radiotelefonom TETRA. Dzięki zintegrowanej konstrukcji i zwartej obudowie nowy radiotelefon Nokia TMR880 można łatwo zainstalować w samochodzie, w typowej kieszeni radiowej typu DIN lub też na wierzchu deski rozdzielczej. Na potrzeby instalacji w kieszeni radiowej DIN dodano elektryczny mechanizm blokujący, zwiększający bezpieczeństwo i ułatwiający montaż oraz demontaż urządzenia.

Do radiotelefonu Nokia TMR880 można także przyłączyć równolegle dodatkową klawiaturę i wyświetlacz. Dzięki temu z radiotelefonu znajdującego się na przykład w samochodzie strażackim można korzystać zarówno w kabinie pojazdu jak i z tyłu wozu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia zaprezentowała nowy radiotelefon

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl