SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nordea Bank Polska zwalnia pracowników, jest porozumienie

Nordea Bank Polska zakończył negocjacje z pracownikami i zawarł porozumienie w sprawie zasad rozwiązywania z pracownikami banku stosunków pracy, podał bank w komunikacie. Porozumienie określa zasady świadczeń związanych z rozwiązaniem umów o pracę z nie więcej niż 400 pracownikami banku, w tym również w formule dobrowolnych odejść.

"W wyniku negocjacji z Komisją Międzyzakładową NSZZ 'Solidarność' Pracowników Nordea Bank Polska, zostało zawarte porozumienie w sprawie zasad rozwiązywania z pracownikami Banku stosunków pracy z przyczyn ich niedotyczących. Porozumienie opisuje proces i określa zasady świadczeń związanych z rozwiązaniem umów o pracę z nie więcej niż 400 pracownikami banku, w tym również w formule dobrowolnych odejść" - głosi komunikat.

Równolegle do negocjacji z komisją międzyzakładową Nordea Bank Polska prowadził rozmowy z Nordea Operations Centre, oddziałem Nordea AB w Polsce, w sprawie koordynacji programu z procesem rekrutacji na nowe miejsca pracy dla zwalnianych pracowników.

"Efektem tych starań jest zawarta umowa, która zakłada kierowanie oferty 100 dodatkowych stanowisk pracy do osób opuszczających bank i spełniających odpowiednie wymagania. Projekt ten realizowany będzie sukcesywnie w ciągu najbliższych miesięcy br." - czytamy dalej w komunikacie.

Pod koniec kwietnia br. bank poinformował, że jego rada przyjęła strategię dla banku na lata 2012-2015, która zakłada m.in. likwidację ok. 60 placówek i zwolnienia maksymalnie 400 osób w tym roku. Bank stawia na rozwój bankowości internetowej i mobilnej. Program restrukturyzacji ma być realizowany w 2012 roku.

Nordea Bank Polska miał 74,49 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. 2012 roku wobec 56,94 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik odsetkowy banku wyniósł 176,85 mln zł wobec 136,36 mln zł rok wcześniej, natomiast wynik z opłat i prowizji - 25,71 mln zł wobec odpowiednio: 23,72 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Nordea Bank Polska zwalnia pracowników, jest porozumienie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl