SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Notowania złotego pozostały spokojne

Minimalne osłabienie polskiej waluty wobec euro oraz utrzymanie się notowań złotego na poziomie powyżej 3 za dolara podczas dzisiejszej sesji nie wnoszą nic nowego do sytuacji rynkowej. Inwestorzy mają trudności z oceną dwuznacznych danych makro ze światowej gospodarki i czekają na dane z amerykańskiego rynku pracy, uważają analitycy.

„Dane z Niemiec po raz kolejny podkreśliły dobrą koniunkturę u naszych zachodnich sąsiadów. Dane są korzystne dla euro, pomogły wywindować notowania we Frankfurcie na najwyższe w tym roku poziomy, ale są także korzystne dla złotego. Z drugiej strony słabsze dane z USA utemperowały nastroje na Wall Street” – powiedział główny ekonomista XTB, Przemysław Kwiecień.

Dodał, że inwestorów nadal niepokoi kondycja na rynku pracy w USA.

„Jeśli dane z amerykańskiego rynku nadal będą słabe, inwestorzy będą mogli chcieć realizować zyski na rynkach akcji, ale także na rynkach walut wschodzących. W tym kontekście należy pamiętać, iż z tego grona w lipcu złoty zyskał najwięcej w relacji do dolara” – dodał Kwiecień.

Jutro opublikowany zostanie rządowy raport o zmianie zatrudnienia w amerykańskiej gospodarce poza rolnictwem (godz. 14.30). Raport ten ma kluczowe znaczenie dla oceny tendencji na rynku pracy.  

W czwartek po godz. 16. za jedno euro płacono 3,9865 zł a za dolara 3,0522 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3175.

W czwartek ok. godz. 10. za jedno euro płacono 3,9865 zł a za dolara 3,0305 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3152.

W środę, ok. godz. 16:50 jedno euro kosztowało 3,9940 zł, a dolar 3,0410 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,3133.

Dołącz do dyskusji: Notowania złotego pozostały spokojne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl