SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa aplikacja Samsunga ułatwia niedowidzącym naukę gry na gitarze (wideo)

Samsung we współpracy z agencją Cheil stworzył aplikację, która ułatwia osobom niedowidzącym naukę gry na gitarze. Rozwiązanie wprowadzono w Brazylii.

Article

Instrukcje nauki gry na gitarze dla osób niedowidzących są dostępne w druku od dość dawna, ale napisane są językiem braille'a. Korzystanie z niej powoduje, że osoba taka nie może trzymać obu dłoni jednocześnie na gitarze, nauka z jedną ręką jest utrudniona.

Z myślą o niedowidzących Samsung w Brazylii we współpracy z agencją Cheil uruchomił bezpłatną aplikację do nauki gry na gitarze. Sygnalizuje ona dźwiękiem zmiany akordów dla 30 piosenek.

W ostatnich latach Samsung w Brazylii zaangażował współpracujące z nim agencje do działań, które mają poprawić dostępność i wzbogacić życie użytkowników dzięki technologii. Dzięki temu np. powstały takie rozwiązania jak Theatre for All Ears (we współpracy z Leo Burnett Tailor Made), które umożliwia głuchym słuchać występy na żywo.

- Kiedy Cheil badał własne pomysły, copywriter w naszym zespole odbył rozmowę z niewidomym nauczycielem gitary Laercio Sant'anna i nauczył się, że aby czytać nuty do grania na gitarze, trzeba było zdjąć rękę z gitary – powiedział szef agencji Claudio Lima. - Potem pomyśleliśmy, że wykorzystamy technologię do rozwiązania tego problemu - dodał.

Aplikacja wykorzystuje wskazówki głosowe, dzięki czemu osoba niedowidząca może łatwo korzystać z udostępnionych przez nią funkcji i lekcji.

Aplikacja Audio Chords w języku portugalskim dostępna w Google Play w Brazylii działa wyłącznie na telefonach Samsung. Osoby bez urządzeń Samsung mogą nadal korzystać z tej technologii za pośrednictwem strony internetowej dostępnej dla osób niedowidzących.

Dołącz do dyskusji: Nowa aplikacja Samsunga ułatwia niedowidzącym naukę gry na gitarze (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl