SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa bezpłatna gazeta

Polskapresse wchodzi na rynek prasy bezpłatnej. Od czwartku w Warszawie ukazywać się będzie kolejna bezpłatna gazeta pt. "Echo miasta".

Poinformował o tym Wirtualnemedia.pl w środę członek zarządu ds. redakcyjnych wydającej ją firmy Madia4mat, Maciej Siembieda, były redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego".

Gazeta najpierw ukaże się w Warszawie w nakładzie 200 tys. egzemplarzy; tydzień później w Katowicach, Krakowie i Trójmieście. Łącznie ma osiągnąć nakład w wysokości 700 tys. egzemplarzy.

Redaktorami naczelnymi "Echa Miasta" są: W Warszawie - Łukasz Witkowski,  w Katowicach - Jarosław Gibas, w Trójmieście - Marcin Dybuk i w Krakowie - Rafał Wietoszko.

"Echo Miasta" jest gazetą lokalną, w całości dedykowaną miastu, w którym się ukazuje. Linia programowa tytułu zakłada pomoc w rozwoju miasta, promowanie pozytywnych zjawisk, pomysłów i osobowości, ale rownież przeciwdziałanie wszystkiemu, co szkodzi miastu i jego mieszkańcom. Redakcja stanowczo rezygnuje z dziennikarstwa tropiącego i poszukującego sensacji za wszelką cenę na rzecz informacji rzetelnych i ciekawych. W "Echu" będą newsy i sensacje, ale naturalne: pisane przez życie. W każdym z miast czuwa nad tym redaktor naczelny oraz zespół doświadczonych reporterów - zatrudnionych na etatach, wysoko wynagaradzanych i wyposażonych w profesjonalny sprzęt dziennikarski - informuje Maciej Siembieda.

Gazeta będzie rozdawana na ulicach.

Na polskim rynku są już m.in. dwa bezpłatne dzienniki: "Metro", "Metropol" i ukazujący się dwa razy w tygodniu "Dzień Dobry". Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, w kwietniu rozpowszechniono średnio ogółem ponad 354 tys. egzemplarzy "Metra", 255 tys. "Metropolu" i 454 tys. egz. "Dzień Dobry".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa bezpłatna gazeta

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl