SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa era polskiego internetu

Wirtualna Polska w szatach z XHTML

Wirtualna Polska dostosowuje swoje strony do nowoczesnego światowego standardu - języka XHTML. W pierwszej kolejności na szybkości i lekkości zyska strona główna portalu. Usprawnienia odczują wszyscy użytkownicy, nie tylko ci korzystający z łącz o niskiej przepustowości. WP.pl jest pierwszym rodzimym portalem, który podjął się tego wysiłku technologicznego i organizacyjnego w tak szerokim zakresie.

Sprawdzona w dużych światowych zastosowaniach technologia XHTML to gwarancja postępu, szybkości, błyskawicznej implementacji nowych funkcjonalności oraz możliwość łatwego docierania, poprzez prostotę zarządzania treścią strony, do urządzeń komunikacyjnych nowej generacji: laptopów, palmtopów, telefonów GSM, WebTV

WP wyznacza XHTML-em nową drogę dla portali i stron w Polsce. mówi Krzysztof Milkowski, Kierownik Zespołu XHTML w Wirtualnej Polsce - Wykorzystanie XHTML pozwoli nam już wkrótce na udostępnienie Internautom najszerszych w polskiej sieci możliwości dopasowania kształtu i wyglądu strony do ich upodobań i przyzwyczajeń Dzięki wprowadzeniu tego języka budowania i programowania stron WWW znacznie zwiększy się szybkość ładowania strony głównej portalu. Podstawowa cecha XHTML-a, czyli rozłączenie treści strony od jej kodu formatującego, skutkuje między innymi zyskiem w objętości strony, spotęgowaniem szybkości jej budowania i ładowania, większą modularyzacją strony, która, niedługo, zaowocuje całkiem nowymi perspektywami dla użytkowników portalu..."

Dodatkowy oręż otrzymają też reklamodawcy. Poprzez XHTML system reklamowy Wirtualnej Polski dysponował będzie bowiem całym szeregiem nowych możliwości, w tym pełną kontrolą nad formatowaniem i wyglądem stron. Nie mówimy tu tylko o kolorach witryny WWW ale dosłownie o wszystkich elementach, jakie składają się na jej szatę zewnętrzną: rozmiarze i widoczności, ułożeniu cegiełek menu, formatowaniu - podkreśla Michał Dzienisz, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży WP - Zastosowanie przez WP języka XHTML pozwoli nam też na sprawne wykorzystywanie nowych, niekonwencjonalnych form reklamy w nietypowych miejscach na stronie oraz na dodatkowe animacje. Umożliwi też np. szerokie zastosowanie watermarków, dowolną modyfikację strony bez ingerencji w jej kod oraz pełne zarządzanie elementami reagującymi na dostępne w Sieci formy reklamowe.

Wirtualna Polska (wp.pl), pierwszy polski portal horyzontalny, interaktywna platforma komunikacji, informacji i e-commerce. Działa od 1995 roku. Współtworzona przez użytkowników Sieci jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejsc w rodzimym Internecie. Miesięcznie WP odwiedza ponad 6,5 miliona Internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa era polskiego internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl