SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa gazeta codzienna

Po wakacjach ukaże się konkurent dla "Super Expressu" i "Gazety Wyborczej"

Axel Springer potwierdziło w zeszłym tygodniu plany wprowadzenia w Polsce dziennika bulwarowego. Według informacji "Rzeczpospolitej", ma on się pojawić na rynku jesienią tego roku.

- Wejście na rynek dzienników to drugi krok w naszej międzynarodowej strategii - zapowiedział Andreas Wiele, członek zarządu Axel Springer Verlag, odpowiedzialny za zagraniczną działalność koncernu. Przypomniał, że zgodnie z planami Axela Springera 30 proc. przychodów koncernu ma pochodzić z jego działalności za granicą (wobec 16 proc. obecnie).

- Osiągniemy ten cel tylko wchodząc na rynek dzienników albo przez duże przejęcie - stwierdził Andreas Wiele. Dodał, że koncern na swych głównych zagranicznych rynkach, czyli w Polsce, w Czechach i na Węgrzech, zainteresował się dziennikami.

Niemiecką firmę zachęcił sukces tygodnika "Newsweek Polska", który w półtora roku stał się najchętniej kupowanym tygodnikiem polityczno-społecznym i przyczynił się do wzrostu obrotów polskiej spółki wydawnictwa w ub.r. o 25 proc. do 250 mln zł.

- Wydając dziennik, możemy podwoić nasze przychody w Polsce - powiedział Wiele.

Dla "Gazety Wyborczej" komentuje Jakub Benke, dyrektor domu mediowego Starcom:

- Bardzo się cieszymy i widzimy szansę na sukces dla takiego tytułu. Nasz rynek ogólnokrajowej prasy codziennej zdecydowanie nie jest wypełniony. "Gazeta Wyborcza" jest niezwykle silna, ale bardzo też skoncentrowana na stołecznym rynku czytelniczym. Ten tytuł stanowi fenomen o tyle, że jest zarazem niszowy i masowy - będąc najbardziej popularną gazetą w kraju, drukuje eseje Kołakowskiego. Zakładamy, że istnieje grupa odbiorców, która czyta "Gazetę Wyborczą" tylko dlatego, że z dwojga złego woli ją od "Super Expressu", i właśnie ta grupa jest szansą dla nowego gracza. Audytorium "Gazety" jest niehomogeniczne i nowa, ciekawa propozycja może stosunkowo łatwo odebrać jego gorzej wykształconą część. Z kolei "Super Express" jest ogólnie słaby, a więc także narażony na odpływ czytelników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa gazeta codzienna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl