SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa "Gazeta Praca"

"Gazety Praca" od 5 września 2005 r. wprowadza nowy podział ogłoszeń i zmienia makietę.

Gazeta Praca to najstarszy i największy dodatek w Polsce poświęcony ofertom  na rynku pracy. Od ponad dziesięciu lat ukazuje się w poniedziałki jako dodatek do Gazety Wyborczej.

"Chcemy  dostosować Gazetę Praca zarówno do potrzeb osób poszukujących pracy jak i firm rekrutujących oraz  indywidualnych  ogłoszeniodawców. Liczba ogłoszeń o pracę rośnie zarówno na rynkach lokalnych, jak i na krajowym  - na tym ostatnim  w pierwszym półroczu 2005 zanotowaliśmy wzrost o 18% w stosunku do 2004 roku"- powiedział  Marek Tretyn, dyr. ds. sprzedaży reklam i ogłoszeń Gazety Wyborczej. "Zmieniają się preferencje i oczekiwania. W nowej Gazecie Praca  łatwiej jest szukać i łatwiej znaleźć ogłoszenia, a dzięki temu pracę" - dodał Tretyn.

Podstawową zmianą jest podział ogłoszeń na grupy w oparciu o kategorie branżowe: Kadra Zarządzająca, Sprzedaż i Marketing, Finanse i Księgowość, Technika, Inżynieria i IT,  Praca za Granicą oraz ogłoszenia drobne. Każda sekcja wyróżnia się innym kolorem i winietą, która zawiera wykaz najpopularniejszych stanowisk w branży. Mimo lepszej prezentacji ogłoszeń w gazecie, ceny nie wzrosną. Cennik został uporządkowany i uelastyczniony, przez co daje nowe możliwości prowadzenia kampanii rekrutacyjnych.

Nowością na stronach redakcyjnych będą tematy dotyczące pracy i kariery za granicą, które pojawią się dzięki przeniesieniu dodatku Europraca i włączeniu go w strukturę Gazety Praca. Dzięki temu czytelnicy w jednym miejscu będą mogli przeczytać o możliwościach kariery w Polsce i w Europie. Dodatkową zmianą jest zwiększenie powierzchni redakcyjnej. "Chcemy pełniej informować czytelników, jak szukać pracy i awansować, jak radzić sobie z problemami w pracy" - mówi Czarek Niewiarowski, redaktor prowadzący dodatek Gazeta Praca.
W nowej Gazecie Praca nie zabraknie też znanych ze starej Gazety akcji, takich jak: "Lista płac", konkurs "Grasz o staż", raportu o sytuacji młodych ludzi "Młodzi w pracy" i innych. Jednym z ważniejszych zagadnień poruszanych na łamach Gazety Praca pozostaną tematy szkoleniowe.

Nowa struktura Gazety Praca zostanie wprowadzona na początek w największych miastach: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu, które łącznie stanowią ponad 60 proc. nakładu Gazety Praca. 

W kampanii reklamowej wykorzystane będą: radio, telewizja i prasa oraz reklama zewnętrzna (billboardy, citylighty i autobusy). Kampania trwać będzie przez cały wrzesień i obejmie całą Polskę. Media z wyłączeniem reklamy zewnętrznej zaplanował Starlink. Outdoor planował AMS. Kreację kampanii przygotowała agencja DDB.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa "Gazeta Praca"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl