SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa inwestycja właściciela "Pulsu Biznesu"

Właściciel "Pulsu Biznesu" rozszerza swoją działalność w krajach Europy Centralnej i Wschodniej m.in. dzięki Polakom.

Największy w Skandynawii koncern medialny Bonnier AB, poprzez jedną ze swoich spółek zależnych Bonnier Business Press, zdecydował się na kolejne inwestycje w Słowenii, Bułgarii, Ukrainie, Chorwacji oraz Rosji.

W ostatnim czasie firma przejęła 50% udziałów w bułgarskim dzienniku biznesowym "Pari". Ponadto Bonnier zakończył proces akwizycji słoweńskiego dziennika "Finance" i teraz posiada 100% udziałów w spółce.

Już na jesień koncern zapowiedział start nowego dziennika w Chorwacji - będzie to "business.hr". Natomiast pod koniec roku planowane jest otwarcie nowego tytułu na Ukrainie. Jak mówi Vibjörn Madsen, prezes Bonnier Business Press, spółka rozpoczęła również prace związane z uruchomieniem dziennika biznesowego w Moskwie. Jego debiut planowany jest z kolei na rok 2006.

W pracach nad nowymi projektami istotny wkład mają pracownicy "Pulsu Biznesu". Autorem makiet nowych dzienników jest Jacek Utko dyrektor artystyczny "PB". Ponadto polski oddział jest odpowiedzialny za organizację szkoleń z zakresu sprzedaży, marketingu, dystrybucji i promocji dla przedstawicieli ww. tytułów. To właśnie "Pulsu Biznesu", którego pozycja w koncernie jest oceniana bardzo wysoko, jest przykładem dla innych jak z sukcesem walczyć o czytelników i reklamodawców.

Ponadto z inicjatywy "PB" wszystkie dzienniki z grupy przygotowują teraz ranking największych firm Europy Centralnej. W formie specjalnego dodatku zostanie on opublikowany w poszczególnych tytułach pod koniec bieżącego roku.

Bonnier Business Press jest obecnie właścicielem 9 dzienników biznesowych w Europie. Poza flagowym tytułem, największym dziennikiem gospodarczym w Szwecji - "Dagens Indutri" do spółki należą dzienniki: "Äripaev" (Estonia), "Dienas Bizness" (Łotwa), "Delovoi Peterburg" (Rosja), "Verslo Zinios" (Litwa), "WirtschaftsBlatt" (Austria), "Puls Biznesu" (Polska), Borsen (Dania), "Finance" (Słowenia).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa inwestycja właściciela "Pulsu Biznesu"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl