SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa jakość badań Internetu

Już w połowie kwietnia br. Gemius SA po raz pierwszy zaprezentuje wyniki badania oglądalności witryn i aplikacji internetowych gemiusAudience

Powstało ono w konsekwencji rozwoju znanego na polskim rynku badania Prawdziwy Profil. Rozbudowana formuła badawcza pozwoli uczestnikom badania uzyskać niespotykaną dotąd kombinację kompleksowych danych o całym rynku internetowym oraz szczegółowe informacje o poszczególnych witrynach i podmiotach medialnych oferujących sprzedaż powierzchni reklamowej w Internecie.

Ostatnie wyniki badania Prawdziwy Profil w dotychczasowej formie opublikowane zostaną zgodnie z obowiązującą metodologią jeszcze w marcu br. Wyniki kwietniowe, publikowane już pod nazwą gemiusAudience, będą nie tylko w nowy sposób doważane do struktury wszystkich Internautów (dostarczanej przez TNS OBOP), ale też zmieniona zostanie struktura prezentacji danych.

Pierwszy moduł badania będzie dostarczać informacje o podstawowych wskaźnikach oglądalności wszystkich witryn internetowych oraz charakterystykę profili społeczno-demograficznych Internautów, którzy te witryny odwiedzają.

Drugi moduł badania będzie wspierał profesjonalne analizy i planowanie kampanii reklamowych. Będzie on dostarczać szczegółowe i bardzo dokładne informacje na temat wszystkich wskaźników oglądalności badanych witryn i serwisów internetowych (praktycznie niezależnie od ich wielkości) oraz będzie pokazywać zależności pomiędzy badanymi podmiotami medialnymi, w tym wskaźniki współoglądalności. Celem tego modułu badawczego jest oszacowanie potencjału reklamowego poszczególnych podmiotów medialnych i dostarczenie reklamodawcom takich informacji, które pozwolą im optymalizować decyzje biznesowe. Ze względu na otwarty charakter badania gemiusAudience każdy podmiot medialny może przystąpić do uczestnictwa w drugim module badawczym poprzez zaakceptowanie Statutu Badania i podpisanie z firmą Gemius Umowy Partnerskiej.

Znaczenie przedsięwzięcia doceniły już te podmioty, które na co dzień korzystają z analiz opracowywanych na podstawie wyników badań Gemius S.A., a podpisanie Umów Partnerskich i przystąpienie do szczegółowego badania swoich witryn internetowych zadeklarowali wszyscy dotychczasowi uczestnicy badania Prawdziwy Profil oraz kilka innych podmiotów medialnych. Z pewnością jednak zainteresowanych będzie więcej.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa jakość badań Internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl