SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa kampania reklamowa ING OFE

Od poniedziałku - 20 czerwca rusza nowa kampania reklamowa przygotowana przez ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. wspólnie z agencją reklamową Brain.

Kampania promuje  Otwarty Fundusz Emerytalny i skierowana jest do ludzi młodych, którzy rozpoczęli swoją pierwszą pracę. Osoby, które samodzielnie nie wybiorą funduszu emerytalnego do 10 lipca będą losowane i przydzielane do przypadkowych funduszy. W losowaniu tym nie biorą udziału największe fundusze, a więc losowani nie mają szans, aby do nich trafić. Kampania potrwa do 10 lipca.

            

"Najważniejszym celem kampanii jest sprowokowanie młodych ludzi, aby sami dokonali wyboru swojego funduszu. Chcemy to osiągnąć pokazując w kampanii paradoksalne sytuacje, mające jednak poważny wpływ na finansową przyszłość wielu ludzi. Jednocześnie, chcemy oczywiście, aby świadomie wybrali OFE ING Nationale-Nederlanden. Dlatego przedstawiamy siłę firmy, jej wysokie pozycje w rankingach, także europejskich, oraz fakt, że to właśnie ten fundusz jest najchętniej wybierany od lat" - mówi Bożena Regulska-Komornicka , dyrektor Departamentu Komunikacji w ING Nationale-Nederlanden Polska S.A..

W ramach kampanii nagrane zostały spoty radiowe, obrazujące przypadkowość losowania oznaczającego w praktyce podjęcie decyzji o oszczędzaniu na emeryturę w przypadkowej firmie. Ich elementem są dziecinne wyliczanki, gdzie o ważnych choć odległych sprawach decyduje ślepy los. Reklamy nagrane są przez duet aktorski, oczywiście z udziałem Marka Kondrata.  Spoty będą emitowane na antenach radia Eska , Radiostacji, Zet, RMF FM.

Kampania radiowa zostanie wzmocniona reklamą w prasie, głównie w dodatkach Gazety Wyborczej " Co jest grane", "Europraca" i "Turystyka", dodatkowo "Newsweek" i "Dlaczego". "W prasie oraz na plakatach przygotowanych dla sił sprzedaż, tym razem będzie Venus z Milo… Jest ona symbolem i żartobliwą metaforą upływającego czasu - są sprawy na które nawet dla najdoskonalszych może być za późno" - twierdzi Bożena Regulska-Komornicka.

W kampanii jednym z najważniejszych mediów jest Internet. Banery z Venus pojawią się w portalach: Wirtualna Polska, Onet, Gazeta, Bankier, Money, oraz w kilku innych serwisach internetowych (Hoga, Parkiet, Rzeczpospolita, Ubezpieczony), a ponadto na stronach skierowanych przede wszystkim do młodzieży jak korba.pl, czy pracuj.pl. Kampania obejmie także działania promocyjne na stronie http://www.ing.pl/.

Plan mediowy został opracowany z Pan Media Western.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa kampania reklamowa ING OFE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl