SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa Komisja Etyki TVP

Zarząd Telewizji Polskiej powołał członków na czwarta kadencję

Zarząd Telewizji Polskiej S.A. powołał członków Komisji Etyki czwartej kadencji. Komisja Etyki czuwa nad przestrzeganiem zasad etyki dziennikarskiej w telewizji publicznej, które od 1996 roku obowiązują pracowników i współpracowników. Kadencja komisji trwa 2 lata.

W skład Komisji Etyki weszli: Andrzej Matynia, Krystyna Jędrzejewska, Krzysztof Miklaszewski, Stanisław Pieniak, Anna Wójcik - Rydlewska, Halina Marszałek - Mrozowska, Jadwiga Nowakowska. Pierwsze dwie osoby pracowały w czasie poprzedniej, trzeciej kadencji Rady Etyki TVP. Funkcję przewodniczącego sprawuje każdy z członków Komisji, zmieniając się co trzy miesiące. Pierwszy przewodniczący zostanie wyłoniony podczas inauguracyjnego posiedzenia Komisji Etyki nowej kadencji.

Andrzej Matynia - zastępca kierownika Redakcji Publicystyki Kulturalnej TVP1. W TVP pracuje od 1977 roku (wcześniej, w latach 1970-77 w Programie III PR). Był m.in. redaktorem zamawiającym w Telewizji Edukacyjnej. Laureat nagród w konkursach na reportaż radiowy. Autor filmów dokumentalnych i reportaży filmowych, publicysta, krytyk sztuki.

Krystyna Jędrzejewska - komentator - p.o. zastępcy kierownika Zespołu "Panoramy". Z TVP związana jest od 1987 roku (wcześniej od 1981 r. redaktor depeszowy PR). W latach 1987-91 była redaktorem depeszowym w "Panoramie Dnia", a następnie wydawcą "Panoramy".

Krzysztof Miklaszewski - komentator Agencji Produkcji Audycji Telewizyjnych. W latach 1972-1991 w OTV Kraków był m.in. dyrektorem Teatru TV, kierownikiem Redakcji Publicystyki Kulturalnej i reżyserem telewizyjnym. Od 1991 roku pracuje w Zakładzie Głównym TVP. Pełnił m.in. funkcję kierownika Działu Publicystyki Kulturalnej TVP 1. Autor telewizyjnych cykli: "Twarze teatru" (50 portretów tzw. aktorów prowincjonalnych - Złoty Ekran 1977) i "Anatomia spektaklu" (1974-84, ukazująca pracę najwybitniejszych polskich reżyserów) oraz wielu reportaży i dokumentów poświęconych kulturze.

Stanisław Pieniak - kierownik Zespołu Projektowania i Wydawnictw Ośrodka Szkolenia - Akademii Telewizyjnej. Z TVP związany od 1963 roku. Pełnił m.in. obowiązki realizatora, reżysera, zastępcy dyrektora Dyrekcji Programów Informacyjnych, producenta. Kontraktowy wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa UW oraz w Akademii Muzycznej i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest autorem i reżyserem ponad 60 filmów i programów telewizyjnych - w tym 6 spektakli Teatru TV. Anna Wójcik-Rydlewska - kierownik Redakcji Publicystyki i Edukacji TVP2. Od czasu podjęcia pracy w TVP w 1976 roku była m.in. zastępcą kierownika Działu Reportażu i Filmu Dokumentalnego TVP2 (1988-1990), zastępcą sekretarza programowego TVP2 (1992-94) i sekretarzem programowym TVP2 (1994-96). Autorka filmów dokumentalnych do cyklu "Polacy" (m.in. filmu "Pięć epizodów z życia aktora" - sylwetka Andrzeja Łapickiego i cyklu wspomnień Jerzego Waldorffa "Połowy na rzece wspomnień").

Halina Marszałek-Mrozowska - kierownik zespołu Telewizyjnego Uniwersytetu Otwartego w TVP3 Regionalnej. W TVP jest zatrudniona od 1977 roku. W latach 1996-2000 była dyrektorem Ośrodka Szkolenia i Analiz Programowych. Autorka wielu biuletynów i analiz warsztatowych dla dziennikarzy telewizyjnych oraz felietonów poświęconych kulturze języka w mediach.

Jadwiga Nowakowska - dziennikarz-publicysta. Z TVP związana jest od 1984 roku. Autorka wielu programów i filmów, zwłaszcza o tematyce edukacyjnej. Zrealizowała ponad 100 filmów i reportaży o historii polskiej arystokracji. Jest też autorką reportaży i filmów o historii i sytuacji społecznej mniejszości narodowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa Komisja Etyki TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl