SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa linia nawigacji samochodowych Garmin Drive (wideo)

Firma Garmin zaprezentowała nową linię nawigacji samochodowych Garmin Drive, w skład której wchodzą cztery grupy modeli: Garmin Drive, Garmin DriveSmart, Garmin DriveAssist oraz Garmin DriveLuxe.

Article

Nawigacje Garmin Drive zostały wyposażone w funkcje alertów, które mają wspomagać kierowcę w zachowaniu należytej uwagi na drodze, takich jak ostrzeżenia o ostrych zakrętach, przejazdach kolejowych, przejściach dla zwierząt, czy o poruszaniu się pod prąd na drodze jednokierunkowej. Kierowcy otrzymują również powiadomienia o pobliskich fotoradarach. W przypadku dłuższych tras, urządzenie przypomni o potrzebie regeneracji i zasugeruje przerwę, podpowiadając potencjalne miejsca, w których można się zatrzymać.

Seria Garmin Drive, oprócz ww. nowych funkcji, wyposażona została w bazę danych Foursquare z adresami sklepów, restauracji i innych miejsc. Dzięki funkcji Garmin Real Directions, nawigacja wykorzystuje charakterystyczne, rozpoznawalne obiekty, takie jak znaki, budynki czy sygnalizacja świetlna, co ma ułatwiać dotarcie do celu. Funkcja Easy Route Shaping umożliwia kierowcy modyfikację trasy zgodnie z własnymi preferencjami (np. uwzględniając wybrane miasto bądź drogę) za pomocą dotknięcia ekranu urządzenia. Wybrane modele z serii Garmin Drive oferują dostęp do bezterminowej aktualizacji map  i subskrypcji komunikatów drogowych.

Nawigacje Garmin DriveSmart oferują wszystkie funkcje dostępne w modelach Drive, uzupełniając je o powiadomienia, które umożliwiają wyświetlanie na ekranie nawigacji wiadomości tekstowych SMS i e-mail, połączeń przychodzących czy komunikatów z aplikacji mobilnych. Nawigacja aktywowana głosem i bezprzewodowa technologia Bluetooth umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych bez potrzeby odrywania rąk od kierownicy. Użytkownicy modeli Garmin DriveSmart zyskują także dostęp w czasie rzeczywistym do usług takich jak aktualne informacje drogowe i pogodowe, przekazywanych za pośrednictwem aplikacji mobilnej Smartphone Link.

Modele Garmin DriveAssist z wbudowaną kamerą rejestrują wszystko co dzieje się na drodze przed pojazdem. Urządzenie nieprzerwanie nagrywa materiał wideo w pętli na dołączonej karcie microSD i w razie kolizji automatycznie zachowuje to co miało miejsce przed i po zdarzeniu. W oparciu o obraz kamery działają dodatkowe funkcje ostrzeżeń: ostrzeżenie przed kolizją i ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu. Z kolei komunikat "Jedź” przypomina kierowcom stojącym w korku, że samochód z przodu właśnie ruszył. Dzięki funkcji Garmin Real Vision, zbliżając się do celu, na ekranie nawigacji wyświetlony zostanie obraz kamery i na nim graficzne strzałki wskazujące kierunek jazdy.

Nawigacje Garmin DriveLuxe posiadają obudowę wykonaną z polerowanego metalu, a ich zasilanie odbywa się za pomocą dyskretnego uchwytu magnetycznego. Użytkownicy tych modeli otrzymują do dyspozycji dodatkowe funkcje nawigacyjne, takie jak HD Digital traffic – rozwiązanie Garmin umożliwiające unikanie korków, gdzie dane aktualizowane są z częstotliwością 30 sekund.

Wszystkie urządzenia z linii Garmin Drive są kompatybilne z bezprzewodową kamerą cofania Garmin BC 30 (sprzedawana osobno), dostarczającą informacje o tym co dzieje się z tyłu pojazdu. Ponadto nawigacje mogą łączyć się z wideo monitorem Garmin babyCam (sprzedawany osobno), umożliwiającym obserwowanie dzieci siedzących z tyłu na ekranie nawigacji, bez potrzeby odwracania głowy. Urządzenia różnią się między sobą rozmiarami ekranu, pokryciem map i funkcjami nawigacyjnymi.

Seria Garmin Drive dostępna będzie w sprzedaży w I kwartale 2016 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa linia nawigacji samochodowych Garmin Drive (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl