SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa ramówka Polsatu

Telewizja Polsat wprowadzi ramówkę obowiązującą przez trzy lata

Telewizja Polsat zapowiada, że najbliższa wiosenna ramówka obowiązywać będzie przez kolejne trzy lata. Wymianie ulegną tylko niektóre formaty programowe, ale schemat konstrukcji pozostanie bez zmian - informuje "Media&Marketing Polska".

Zdaniem kierownictwa nowe autorskie rozwiązanie Polsatu to rewolucja w myśleniu o strategii stacji komercyjnej, jeżeli chodzi o program i sprzedaż czasu reklamowego.

"Chcemy skupić się na stworzeniu kilku dobrze rozpoznawalnych marek programów telewizyjnych, które będą trafiać do różnych segmentów widowni" - mówi "MiMP" Piotr Fajks, dyrektor programowy Polsatu.

Jak informuje "Media&Marketing Polska" nowa strategia ma kilka punktów ciężkości. Jest to m.in. przesunięcie prime time'u na godz. 19.00-23.00 (dotychczas 20.00-24.00) i obudowywanie tego pasma. Jak już informowaliśmy od marca zmieni się pora nadawania serialu "Samo Życie" (więcej). Kolejną zmianą będzie reorganizacja sitcomów już istniejących (przeformatowanie "Rodziny zastępczej", kolejne serie "Świata według Kiepskich" i seria "Dziupla Cezara") i wzmocnienie tej oferty nową licencyjną produkcją. Dlatego też pojawi się m.in. kolejna seria kryminalna "Fala zbrodni", serial "Dziki" czy "Pensjonat Pod Różą". Jednak lokomotywą ramówki ma być czwarta edycja "Baru" oraz nowy reality show "Fear Factor" ("Nieustraszony") o którym informowaliśmy w piątek (więcej).

Aby poprawić postrzegalności marki "Polsat", stacja zapowiada docelowo jedno duże wydarzenie medialne raz w miesiącu, raz na dwa miesiące. Jednym z takich będzie festiwal Top Trendy 2004 i towarzyszący temu wydarzenia (informowaliśmy o tym kilka dni temu - więcej).

"Cele na okres marzec - początek czerwca to przynajmniej utrzymanie udziałów w grupie 16-49 lat na poziomie jesiennym, a w grupie 16-49, miasta, dochody średnie i wyższe - silnej drugiej pozycji po TVN-ie" - deklaruje "Media&Marketing Polska" Maciej Stec, dyrektor zarządzający Polsat Media.

Więcej o szczegółów nowej ramówki Polsatu niebawem.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa ramówka Polsatu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl