SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa redaktor naczelna tygodnika Gala

Wydawnictwo G+J podjęło decyzję o nadaniu tygodnikowi Gala bardziej ekskluzywnego charakteru. Odpowiada za to nowa redaktor naczelna.

Od 1 czerwca stanowisko redaktor naczelnej tygodnika Gala obejmie Marzena Wilkanowicz-Devoud, która jedneczośnie będzie połączone z funkcją konsultanta G+J ds. zakupu licencji międzynarodowych - poinformowano w komunikacie przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

Katarzyna Przybyszewska, dotychczas piastująca stanowisko redaktor naczelnej tygodnika Gala, rozstała się w piątek z wydawnictwem G+J. Katarzyna Przybyszewska była związana z pismem od września 2003 roku, kiedy zastąpiła pierwszą redaktor naczelną, Alicję Resich-Modlińską, szefującą Gali od jej pierwszego numeru, który ukazał się w lipcu 2001 roku.

- Gala będzie utrwalać w 2007 roku wizerunek jedynego na polskim rynku wydawniczym luksusowego tygodnika w segmencie „people”. Cele postawione przez wydawcę przed Marzeną Wilkanowicz-Devoud to nadanie polskiej Gali bardziej ekskluzywnego charakteru oraz uniezależnienie wyników sprzedaży od gadżetów. W konsekwencji Gala ma się umocnić jako silna marka, zgodnie z ogłoszonym wcześniej programem umacniania marek z portfolio G+J oraz strategią odchodzenia od gadżetów - wyjaśnia przyczynę zmiany redaktor naczelnej Magda Bulera, PR Manager G+J Polska.

Marzena Wilkanowicz-Devoud jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa European Media Studies w Brukseli. Pracowała jako attaché prasowy holdingu wydawniczego Media Participations w Paryżu, a następnie jako korespondent Agence France Presse w Warszawie. W 1994 roku dołączyła do tworzącego się zespołu redakcyjnego polskiej edycji ELLE, którym kierowała do lutego 2007r. Jest inicjatorką akcji “Polska jest trendy”, popartej przez prezydenta RP (2002). Od początku 2004 roku przewodniczy Radzie Fundacji dla Polski. We wrześniu 2004 roku została odznaczona przez prezydenta Francji Jacques’a Chirac‘a Medalem Kawalera Francuskiego Orderu Zasługi (Chevalier de l’Ordre National du Mérite).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa redaktor naczelna tygodnika Gala

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl