SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa strona główna portalu Onet.pl

Najczęściej odwiedzana strona WWW w polskim Internecie po raz kolejny zmienia wygląd. Spowodowane jest to zwiększającym się stale ruchem na stronach najpopularniejszego polskiego portalu, nieustannym rozwojem serwisów i rozmaitych usług on-line. Obecna strona główna Onet.pl mieści nieznacznie więcej treści, jednak w formie znacznie bardziej czytelnej i wygodnej w nawigacji. Znalezienie szukanej informacji jest jeszcze łatwiejsze, a nowy układ, zgodny z aktualnymi światowymi trendami, bardziej przyjazny dla Internauty.

Dotychczasowa strona główna funkcjonowała w swym zasadniczym kształcie od października 2000 roku. W marcu 2002 zmieniono nieznacznie jej układ (zmiana układu treści, przesunięcie wyszukiwarki na górę strony, wprowadzenie trzech szpalt). Zasoby treściowe Onet.pl urosły jednak do tego stopnia, że konieczna stała się zdecydowana zmiana. Przedpremiera nowej strony, z odsyłaczem z dotychczasowej strony głównej Onet.pl, będzie mieć miejsce 31.10.2002, natomiast od poniedziałku 4 listopada 2002 Internauci korzystać będą już wyłącznie z przebudowanej, nowej strony głównej Onet.pl.

Podstawowa architektura strony została stworzona tak, by podzielić zawartość na łatwo rozróżnialne bloki tematyczne o różnym charakterze treści i formy graficznej. Przyjęta delikatna kolorystyka i rozwiązania graficzne mają na celu uwypuklenie treści i jej struktury, natomiast elementy graficzne, nie będące podstawową wartością dla użytkownika, zostały stonowane. Stanowi to podstawowy wyróżnik portalu Onet.pl od czasu jego powstania. Z badań wynika bowiem, że dla użytkowników portali liczy się informacja, a nie dekoracja.

Na samej górze strony, obok charakterystycznego logo Onet.pl, użytkownik znajdzie dobrze znane okrągłe ikony. Teraz ikon jest osiem i podzielone są na dwie grupy tematyczne - usług internetowych po lewej i komunikacyjnych po prawej.

Poniżej paska wyszukiwarki stron WWW, u góry po lewej stronie widoczny jest moduł wiadomości i informacji podręcznych dotyczących bieżącego dnia (data, solenizanci, pogoda).

Poniżej znajduje się atrakcyjny blok „Polecamy w portalu” (ze zdjęciem), zawierający najciekawsze w danej chwili elementy wybrane przez redaktorów portalu z wszelkich dziedzin treści i ofert komercyjnych. Obok prezentowane są, także opatrzone kolorowymi fotografiami, bloki: „Gorące wiadomości”, „Gorące tematy”, „Przegląd prasy”, „Pieniądze i biznes”, „Sport”, „Film, muzyka, książki, gry” i „Rozmowy Onetu”.

 

Obok kolumny wiadomości, po lewej stronie, umieszczono duży i czytelny spis serwisów tematycznych portalu. Jego forma i podział na kategorie umożliwia szybkie i łatwe zorientowanie się w bogatej ofercie portalu i odnalezienie szukanego serwisu w czasie około sekundy.

W obszarze tym prezentowany jest teraz w innowacyjny sposób skyscraper reklamowy.

 

Osobne pola zajmują Pasaż Handlowy i Turystyka-Pascal, największa platforma turystyczna w polskiej Sieci.

Poniżej można zapoznać się z ofertą działu „Usługi w Sieci” (Konta pocztowe, hosting WWW, Mobile i inne).

Na dole strony prezentowany jest największy w polskim Internecie katalog polskich stron WWW, zawierający ponad 500 000 adresów.

Na samym dole, tak jak na poprzedniej stronie głównej, dostępne są linki do informacji prasowych Onet.pl, cennika reklamy w portalu, informacji o ochronie prywatności w Onet.pl, a także do działu Pomoc.

 

Strona główna, flagowa strona portalu, z dominującą bielą apli i ikonami znanymi z poprzednich wersji, ma elementy barwnego tła pod wybranymi treściami.

Lepsza ergonomika sprawia, że strona jest bardziej przyjazna dla użytkownika. Nie bez znaczenia jest fakt, ze nowa strona główna ma ulepszone mechanizmy podawania treści. Obecnie wydawca może szybciej i łatwiej łączyć podobne informacje publikowane w różnych serwisach, co pozwoli użytkownikowi szybko zapoznawać się ze wiadomościami dotyczącymi aktualnie najważniejszych tematów.

 

Spodziewamy się, że dzięki temu wzrośnie satysfakcja Internauty odwiedzającego Onet.pl. Modułowy układ umożliwia błyskawiczny dostęp do najczęściej odwiedzanych miejsc portalu oraz wyszukiwanie nawet najbardziej specjalistycznych, szczegółowych informacji” – powiedział Andrzej Sienkiewicz, dyrektor Działu Rozwoju i Projektowania Onet.pl.

 

Oglądalność strony głównej przekracza aktualnie 27 milionów odsłon (page views) tygodniowo. Od stycznia 2000 roku strona główna portalu Onet.pl była otworzona przez Internautów ponad 2 miliardy razy.


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa strona główna portalu Onet.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl