SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe formaty zdjęć na Instagramie mają być wygodniejsze dla użytkowników (wideo)

Instagram już niebawem umożliwi zamieszczanie nowych formatów zdjęć - o różnych wymiarach w pionie i poziomie. Dotychczas wszystkie fotografie były kwadratowe.

Article

W oficjalnym komunikacie poinformowano, że wprowadzenie nowych formatów zdjęć jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników tej platformy społecznościowej - co piąty klip lub zdjęcie zamieszczane nie jest oryginalnie kwadratowe.

Do tej pory jeżeli użytkownik chciał zamieścić zdjęcie w innym formacie niż kwadratowy, musiał tworzyć ramkę. Jeśli tego nie zrobił, aplikacja automatycznie kadrowała zdjęcie do formatu kwadratu.

Teraz profil fotografii na Instagramie nadal będzie kwadratowy, jednak zdjęcia i filmy będą na nim wyświetlane w formacie umieszczanym przez użytkownika.

Nowe opcje dla zdjęć i filmów dostępne są w aplikacji Instagram na iOS i Androida z numerem 7.5. Aktualizacja jest już dostępna w sklepach z aplikacjami.

Bartłomiej Rak z firmy konsultingowej Socjomania uważa, że zmiana formatów grafik na Instagramie to przede wszystkim ukłon w stronę zwykłych użytkowników, dla których dotychczasowy rozmiar był nieco kłopotliwy. - Większość telefonów robi domyślnie zdjęcia w formacie 4:3 i albo trzeba było takie zdjęcie przyciąć, albo za pomocą aplikacji trzeciej dołożyć białe tło wyrównujące do formatu 1:1. Standardowy użytkownik serwisu nie zwraca uwagi, że zdjęcia kwadratowe to znak rozpoznawczy Instagramu, a tym bardziej, że kompozycja w tym formacie zwykle jest ciekawsza - opisuje Rak. - Włodarzom serwisu zależy przede wszystkim na wygodzie i szybkości z jaką użytkownik może podzielić się ważną dla niego fotografią. Ostatnia aktualizacja znacznie wpływa na powyższe kwestie - dodaje.

Z Instagrama miesięcznie korzysta ponad 300 mln osób. Tegoroczne wpływy reklamowe platformy są szacowane przez eMarketera na ok. 600 mln dolarów, a w 2017 roku mają wynieść już 2,8 mld dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe formaty zdjęć na Instagramie mają być wygodniejsze dla użytkowników (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
X
Nareszcie
11 8
odpowiedź