SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe logo, liner i poranne pasmo w Radiu Warszawa

W jesiennej ramówce Radio Warszawa wprowadza pasmo poranne „Poranek z Radiem Warszawa. Budzimy stolicę i okolicę”. Zmianie ulegnie też kolorystyka stacji, jej logo oraz liner.

Nowa audycja, logo i liner pojawią się 5 września. Logo ma zdaniem rozgłośni oddawać nowy charakter Radia Warszawa – „otwartego, nowoczesnego i przyjaznego w odbiorze dla każdego słuchacza, szczególnie mieszkającego w Warszawie i okolicy”. Niebieski i zielony, czyli nowe barwy stacji (wcześniej stacja używała kolorów granatowego i czerwonego), są „odzwierciedleniem bliskich jej wartości – poszukiwania w świecie dobra, piękna i prawdy. Nowe kolory i logo podkreślają otwartość radia na zmiany oraz umiejętność wsłuchiwania się w głos odbiorców”.

Również nowy liner Radia Warszawa („Dobrze słuchać”) ma oddawać charakterystykę stacji, która „chce towarzyszyć słuchaczom w drodze, podczas wykonywania codziennych obowiązków, podczas pracy, a także w momentach, kiedy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku i szybkiego tempa życia. Być blisko słuchacza i sprawiać, żeby w każdym dniu mógł odnaleźć odrobinę dobra”.

„Radio Warszawa po 13 latach wprowadza własne pasmo poranne redagowane w całości przez dziennikarzy naszej stacji. Jako rozgłośnia lokalna i katolicka pragniemy wyjść naprzeciw potrzebom naszych słuchaczy. Proponujemy nowy program o charakterze społeczno-religijnym” – tłumaczy dyrektor redaktor naczelny stacji, ks. dr Mariusz Wedziuk.

Nowe pasmo będzie nadawane od poniedziałku do piątku w godz. 7-10. Poprowadzą je Ewa Pietrzak, Jarosław Wydra i Janusz Zalewski. Wydawcą poranka będzie Małgorzata Kurzajewska-Zarinah.

W programie „Poranka z Radiem Warszawa” pojawią się rozmowy: „Na bieżąco/Tu i teraz” (godz. 7.15), „Rozmowa poranka/Gość poranka” (godz. 8.15) oraz „Porannik/Poranny poradnik” (godz. 9.15).

W paśmie będą także „Święci z nieba ściągnięci”, „Przegląd dobrych wiadomości”, „Muzyczny budzik”, a także informacje o korkach, prognoza pogody oraz wiadomości z Warszawy i okolic.

Radio Warszawa (106, 2 FM) zostało utworzone w Archidiecezji Warszawskiej w 1991 roku, a jego siedzibą była wówczas Parafia Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie w granicach m. st. Warszawy. Była to jedna z pierwszych rozgłośni katolickich w Polsce, a jej założycielem i pierwszym dyrektorem został proboszcz parafii, ks. Tadeusz Łakomiec. Po ustanowieniu 25 marca 1992 roku Diecezji Warszawsko-Praskiej rozgłośnia stała się stacją tej diecezji, a w roku 1996 zmieniła siedzibę na ul. Floriańską 3 w Warszawie oraz nazwę na „Radio Warszawa-Praga”. W 2006 roku powrócono do pierwotnej nazwy „Radio Warszawa”.

Jak wynika z raportu Radio Track Kantar Polska, w okresie luty-lipiec br. słuchalność Radia Warszawa w Warszawie wyniosła 0,5 proc. (spadek o 0,3 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ub.r.).

Dołącz do dyskusji: Nowe logo, liner i poranne pasmo w Radiu Warszawa

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xyz
Czy to już koniec wspólnego pasma rozgłośni katolickich "Siódma - dziewiąta"? Co w takim razie o poranku nada Głos z Pelpina i Nadzieja z Łomży? Jeszcze parę lat temu mieli wspólny poranek z Wnet.FM.
odpowiedź
User
lradio
Piotr, trzymam kciuki - dobra robota!
odpowiedź
User
ehm
A kiedy zmiana nazwy?
odpowiedź