SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe oblicze telefonu, czyli Dzwonki i Ikonki w sieci Era

Pasjonatów nowinek technicznych, a w szczególności amatorów oryginalnych dzwonków telefonicznych i różnego rodzaju grafik, umieszczanych w wyświetlaczu telefonu komórkowego z pewnością ucieszy wiadomość o nowościach wprowadzonych do usługi Dzwonki i Ikonki. Dzięki rozszerzeniu bazy telefonów, na których można zaaplikować motywy graficzne lub dźwiękowe, usługa stała się dostępna dla znacznie większej liczby abonentów i użytkowników systemu Era Tak Tak. To kolejna dobra wiadomość, którą Era ma dla swoich klientów.

Obok istniejących już serwisów, takich jak: Dzwonki, Logo, Ikony, Kartki SMS, Wygaszacze ekranu, w usłudze Dzwonki i Ikonki pojawiły się nowe kategorie. Zawierają one atrakcyjne elementy graficzne i dźwiękowe, znacznie bardziej złożone i dające ciekawszy efekt.

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. jest pierwszym i jedynym operatorem telefonii mobilnej w Polsce, który wykorzystał technologię EMS (Enhanced Messaging Service) w usłudze umożliwiającej pobieranie dzwonków telefonicznych oraz elementów graficznych na telefon komórkowy. W Dzwonkach i Ikonkach technologia ta pozwala m.in. łączyć różnorodne motywy, jak np. grafikę, dźwięk, tekst. Tak złożone elementy można pobierać do własnego telefonu, a także wysyłać na telefon innej osoby. W oparciu o EMS PTC przygotowała następujące nowe serwisy:

- Dzwonki EMS - serwis umożliwia pobieranie melodii, które po zapisaniu mogą być odgrywane jako sygnał informujący o połączeniu przychodzącym
- Obrazki EMS - serwis zawiera obrazki o dwóch różnych wielkościach - 16x16 i 32x32 pikseli. Technologia EMS umożliwia m.in. dodanie własnego tekstu do obrazka.
- Animacje EMS - serwis pozwala na pobieranie animowanych elementów. Podobnie jak w przypadku Obrazków EMS możliwe jest dołączenie własnego tekstu, np. życzeń urodzinowych.
- Kolekcje EMS - serwis umożliwia pobranie dwóch różnych elementów, np. dzwonka EMS i obrazka EMS.

PTC opracowała również dodatkowe serwisy, bazujące na technologii Smart Messaging, wykorzystywanej w istniejących już serwisach. Są to:
- Animowane wygaszacze - wygaszacz wyświetlacza w postaci wesołej animacji
- Profile - serwis umożliwia pobieranie dwóch różnych elementów - dzwonka i kartki SMS
- Motywy - serwis pozwala umieścić w swoim lub czyimś wyświetlaczu trzy różne elementy: dzwonek, logo i kartkę SMS.
- Subskrypcja serwisów - dzięki temu serwisowi możliwe jest zamawianie wybranych motywów dźwiękowych i graficznych. Osoba zamawiająca otrzyma ulubione dzwonki, lub kartki SMS.

Absolutną nowością w sieci Era są dzwonki polifoniczne, czyli dzwonki o kilku lub kilkunastu liniach melodyjnych. Klienci Ery o przychodzącym połączeniu mogą być informowani najnowszym hitem z listy przebojów, melodią z ulubionego filmu bądź utworem klasycznym.

PTC rozszerzyła ponadto bazę telefonów, dzięki którym można korzystać z usługi Dzwonki i Ikonki. Do tej pory serwisy były dostępne dla aparatów marki Nokia, Motorola, Siemens i Samsung. Aktualnie taką możliwość mają również posiadacze telefonów Alcatel, Ericsson, Trium - Mitsubishi oraz Sagem.

Niebawem, bo od 18 listopada br., abonenci i użytkownicy sieci Era będą mogli samodzielnie komponować dzwonek swojego telefonu oraz kreować grafikę na wyświetlaczu. Umożliwią im to nowe narzędzia, tj. Kompozytor dzwonków, Edytor ikon i Edytor Kartek SMS. Autorskie "dzwonki i ikonki" będzie można przesłać na swój telefon, sprezentować innej osobie lub przechować w Folderze osobistym. Ten prywatny schowek pomieści ok. 1000 ikon, tyleż samo kartek SMS i dzwonków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe oblicze telefonu, czyli Dzwonki i Ikonki w sieci Era

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl