SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe okulary Google Glass pomogą DHL w obsłudze przesyłek

Firma kurierska DHL Supply Chain zaczęła wyposażać swoich pracowników w nową generację okularów Google Glass służących do obsługi rozszerzonej rzeczywistości (AR). Sprzęt będzie wykorzystywany w centrach logistycznych do sprawniejszego i szybszego przygotowywania przesyłek dla użytkowników.

Article

DHL informuje, że będzie używać okularów Google Glass drugiej generacji jako jeden z pierwszych klientów na świecie. Urządzenie ma efektywnie wirtualnie wesprzeć proces kompletacji wizualnej w magazynach.

Zgodnie z zapowiedzią wykorzystanie w magazynach technologii rozszerzonej rzeczywistości przyczyni się do zwiększenia dokładności, produktywności i wydajności przy przygotowywaniu dostaw. Zdaniem DHL proces kompletacji, który ma być intuicyjny, przyjazny dla użytkownika i prowadzony w sposób niekrępujący rąk cieszy się dużym uznaniem wśród pracowników.

- Druga generacja inteligentnych okularów Google Glass pozwoli nam zapewnić zarówno naszym klientom, jak i pracownikom urządzenia o jeszcze większej mocy i stopniu zoptymalizowania technicznego – wyjaśnia w komunikacie Markus Voss, dyrektor operacyjny i dyrektor ds. informacji w DHL Supply Chain. - Możliwość rozpoznawania obiektów jest dla nas szczególnie obiecująca w kontekście zastosowania przemysłowego. Z odpowiednim oprogramowaniem odczytywanie kodów kreskowych, odszukiwanie produktów i umieszczanie ich w stosownych przedziałach magazynowych nie jest już po prostu tylko możliwe. W przyszłości inteligentne okulary będą również rozpoznawać skomplikowane obiekty. Oczekujemy, że doprowadzi to do dalszego zwiększania produktywności z korzyścią zarówno dla naszych klientów, jak i pracowników.

Pilotażowo inteligentne okulary zostały wdrożone w DHL Supply Chain z początkiem 2015 r., a obecnie są one standardowym wyposażeniem magazynów DHL.  Technologia ta była wprowadzana krok po kroku przez ostatnie kilka lat po uprzednim przetestowaniu jej w Stanach Zjednoczonych, Europie i Wielkiej Brytanii. Obecnie kompletacja wizualna wspierana przez technologię rozszerzonej rzeczywistości używana jest w większości obszarów geograficznych.

DHL Supply Chain działa na polskim rynku od 2002 r. zatrudniając ponad 3,5 tys. osób. Firma zarządza ponad 30 lokalizacjami o łącznej powierzchni ponad 500 tys. m2.

Dołącz do dyskusji: Nowe okulary Google Glass pomogą DHL w obsłudze przesyłek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl