SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe pasma i muzyczne audycje autorskie jesienią w Radiu Kampus

W poniedziałek 29 września startuje jesienna ramówka Radia Kampus, w której pojawią się nowe pasma dzienne, m.in. „Kapitan Poranek” oraz południowy „Kampus Główny”. Zmieni się także oprawa dźwiękowa stacji i jej logo.

Article

W porannym programie „Kapitan Poranek”, nadawanym codziennie od godz. 7.00, każdego dnia słuchaczy budzić będzie inny zestaw prowadzących, którzy zaproszą do studia gości. Pojawią się również cykle prowadzone przez członków grupy „Stand Up Polska”, Green Jesusa oraz Dariusza Brzóskę-Brzóskiewicza. 

Między godz. 11.00 a 13.00 rozgłośnia emitować będzie nowe pasmo „Kampus Główny”, które dotyka różnych aspektów życia młodego człowieka w stolicy i jest kierowane do młodych warszawiaków, przyjezdnych studentów i uczniów. Program podejmuje tematy związane ze szkolnictwem wyższym, rozwojem, karierą czy poszukiwaniem pracy.

W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 13.45 Akademickie Radio Kampus będzie nadawać audycję naukową „Naukąt”, w której poruszone zostaną tematy z zakresu m.in. historii, psychologii i fizyki.

„Normalnie o tej porze” to program popołudniowy (emitowany w godz. 14.00-17.00), podejmujący tematy związane z muzyką, kulturą i miastem. Prowadzący porozmawiają z zaproszonymi gośćmi m.in. o sportach miejskich, nowych technologiach czy nieznanych obliczach Warszawy. Od poniedziałku do piątku po godz. 17.00 nadawany będzie „Alternator”, w którym słuchacze wybierają muzykę i biorą udział w konkursach.

Od godz. 19.00 emitowane będą autorskie audycje muzyczne. Członkowie grupy „Stand Up Polska” poprowadzą nowy program „Audiokompost”. W tym paśmie jesienią pojawią się również „Kronika Wypadków Filmowych”, „Kontener Kultury” i „Audycja bez spinki”, którą poprowadzą Michał Niewęgłowski i Włodek „Paprodziad” Dębowski (wokalista m.in. Łąki Łan). - Mamy ponad 30. muzycznych audycji autorskich – reagge, hip hop, muzyka elektroniczna, muzyka gitarowa, eksperymentalna, jazz, folk, soul czy funk. To wszystko do usłyszenia wieczorem i w weekendy - mówi Wojciech Rodek redaktor naczelny Akademickiego Radia Kampus.

Wojciech Rodek redaktorem naczelnym Radio Kampus został w czerwcu, zastąpił wówczas Iwonę Kostkę-Kwiatkowską, która wygrała konkurs na dyrektora radiowej Czwórki (więcej na ten temat). Rodek jest jednocześnie szefem muzycznym stacji. Na sekretarza redakcji awansowana została Zuzanna Wróbel, redakcją informacji i publicystyki kieruje Piotr Topoliński, a biurem reklamy i promocji - Krzysztof Szaniawski.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od marca do sierpnia 2014 roku udział Radia Kampus w rynku warszawskim wyniósł 0,1 proc. (zobacz dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe pasma i muzyczne audycje autorskie jesienią w Radiu Kampus

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
....
Iwuna wracaj do Kampusa w Czwórce cię nie chcemy.
9 9
odpowiedź
User
buuu
Jasne, my jej nie chcemy!
8 8
odpowiedź
User
Stefan Toczek
W Kampusie też jej nie chcemy. Niech ją zetka albo eska wezmą. Albo eRka najlepiej.
11 8
odpowiedź
User
muchozol
W Radiu eR też jej nie chcemy !
8 8
odpowiedź