SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe regulacje na Instagramie. Dotyczą prywatnych wiadomości

Instagram wprowadza nową funkcję chroniącą użytkowników przed niechcianymi zdjęciami i filmami w skrzynce odbiorczej. 

Oficjalna premiera nowej funkcji następuje kilka tygodni po tym, jak Instagram rozpoczął jej testy. Nowe regulacje dotyczą osób, które chcą wysyłać prywatne wiadomości (DM) do osób, które ic nie obserwują. Pojawią się dwa nowe ograniczenia.

Pierwsza to ograniczenie liczby wysyłanych próśb o czat tylko do jednej, Wcześniej można było kierować prośby o kontakt nieograniczoną liczbę razy. Obecnie wysyłanie wiadomości do kogoś, kto nas nie obserwuje, może nastąpić tylko po zaakceptowaniu prośby o prywatny kontakt.

Po drugie, zaproszenia do czatów prywatnych zostały ograniczone tylko do tekstu. Oznacza to, że użytkownik, którego nie obserwujemy, nie wyśle nam już zdjęcia, filmu lub informacji głosowej bez naszej uprzedniej akceptacji.

Instagram twierdzi, że dzięki nowym ograniczeniom użytkownicy nie będą już otrzymywać niechcianych zdjęć lub filmów od osób, których nie obserwują, ani też nieznajomi nie będą mogli wielokrotnie wysyłać im wiadomości. Gigant mediów społecznościowych zauważa, że nowa funkcja będzie szczególnie służyła kobietom, zaczepianym przez niechciane wiadomości czy treści wideo lub zdjęcia, często zawierające nagość. 

Kwartalne przychody reklamowe Meta Platforms poszły w górę z 28,15 do 31,5 mld dolarów, a pozostałe wpływy z platform społecznościowych koncernu - z 218 do 225 mln.

Dołącz do dyskusji: Nowe regulacje na Instagramie. Dotyczą prywatnych wiadomości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl