SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe telewizje lokalne

W przyszłym tygodniu ma ruszyć w niektórych dzielnicach Gdańska lokalny kanał telewizyjny

Ma być dostępny w osiedlowych sieciach kablowych. Na razie będzie to emisja próbna. Być może we wrześniu lokalny kanał telewizyjny powróci też do sieci Multimedia w Gdyni. Czy oznacza to prawdziwą konkurencję na lokalnym rynku telewizyjnym?Twoja Telewizja Kablowa (TTK) będzie początkowo dostępna w osiedlowych sieciach kablowych na Zaspie, Przymorzu oraz we Wrzeszczu. Program ma rozpoczynać się o godzinie 16 i kończyć o 4 rano. Ma zawierać przede wszystkim informacje lokalne: serwisy informacyjne co godzinę, wywiady i reportaże. Zespół redagujący nie będzie prawdopodobnie większy niż 20 osób.

- Od kilku lat prowadzimy już taki kanał w Małopolsce i na Podkarpaciu. Lokalny rynek jest niezagospodarowany, bowiem kanał telewizji publicznej ma charakter bardziej regionalny niż lokalny - powiedział "Głosowi" Robert Wolak, właściciel Małopolskiej Telewizji Kablowej, która uruchamia nowy kanał. Według niego TTK będzie się utrzymywać wyłącznie z reklam oraz z pomocy sponsorów.- Prowadzimy już zaawansowane rozmowy z kolejnymi firmami, operatorami sieci kablowych w kolejnych dzielnicach Gdańska. Być może naszą ofertę uda się więc skierować do większej liczby odbiorców - zapewnił Wolak.

Nowy kanał nie będzie dostępny w sieciach UPC oraz Mulimedia Polska. Według nieoficjalnych informacji "Głosu" nie są one tym zainteresowane. Jeszcze w ubiegłym roku obie firmy oferowały bowiem swoim klientom, dostęp do programu Telewizji Lokalnej Tele-Top. W grudniu 2003 roku przestała ona jednak nadawać, głównie ze względów finansowych. Konkurs na firmę, która podjęłaby się reaktywacji Tele-Topu, wygrała Agencja Filmowa Profilm z Gdańska. Od kwietnia tego roku, na kanale Tele-Top w godzinach od 17.30 do 19.00 emitowane są codziennie programy wyprodukowane przez Profilm na początku lat 90.We wtorek nie udało nam się skontaktować z dyrektorem Maciejem Grzywaczewskim z Profilmu. W wypowiedziach prasowych sprzed kilku miesięcy, Grzywaczewski zapowiadał start nowej telewizji nie wcześniej niż we wrześniu. Co ciekawe na tak zwanym kanale INFO (plansze reklamowe i informacyjne) w sieci Multimedia w Gdyni pojawiło się ogłoszenie firmy Agencja Usług Telewizyjnych. Poszukuje ona współpracowników do realizacji lokalnego programu telewizyjnego. Obok dziennikarzy, operatorów kamer czy specjalistów od montażu poszukiwani są także... charakteryzatorzy, scenografowie i operatorzy dźwięku.

Czy oznacza to, że także w Gdyni produkowany będzie lokalny program telewizyjny? Na razie niewiadomo. Jednak jeśli zatelefonujemy pod numer telewizji Tele-Top (siedziba ul. T. Wendy w Gdyni), automatyczna sekretarka poinfomuje nas o możliwych połączeniach wewnętrznych: do Multimedia Polska, dyrekcji Telewizji Tele-Top grupy Multimedia oraz... Agencji Usług Telewizyjnych...

 Autor: Marek Cygański - Głos Wybrzeża

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe telewizje lokalne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl