SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowi dyrektorzy TVP Opole i TVP Gdańsk

Beata Polaczek zostanie pełniącą obowiązki dyrektora TVP Opole, zaś Waldemar Domański kierować będzie ośrodkiem Telewizji Polskiej w Gdańsku. Zastąpią oni na tych stanowiskach Marka Szczepanika i Zbigniewa Jasiewicza.

Janusz Daszczyński Article

Jak informuje Telewizja Polska, Szczepanik sam zrezygnował z kierowania opolskim oddziałem TVP (objął w nim rządy w 2011 roku). - Mój kontrakt wygasa za kilka tygodni, ja zdecydowałem się odejść nieco wcześniej - powiedział Marek Szczepanik w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Podkreślił, że jego rezygnacja nie ma żadnego związku z zarzutami, jakie stawiał wobec niego poseł Solidarnej Polski Patryk Jaki. Zarzucił on oddziałowi kierowanemu przez Szczepanika brak obiektywizmu i upolitycznienie. Dowodem na to miał być fakt, że politycy rządzącej koalicji zdecydowanie częściej pojawiali się w programach TVP Opole niż przedstawiciele opozycji.

Beata Polaczek rozpocznie pełnienie obowiązków dyrektora TVP Opole 21 września br. W latach 2004 - 2014 związana była z modą i kreowaniem stylu. W Mediolanie organizowała sesje fotograficzne oraz konsultacje w zakresie stylizacji. Jest autorką leksykonu „Esencja mody”. W latach 2000 - 2001 była wykładowcą w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu, a wcześniej asystentem na Wydziale Przyrodniczo -Technicznym w Katedrze Biotechnologii i Biologii Molekularnej Uniwersytetu Opolskiego.

Prezes TVP Janusz Daszczyński zdecydował też o odwołaniu dotychczasowego p.o. dyrektora TVP Gdańsk Zbigniewa Jasiewicza, który kierował tym oddziałem od 2010 roku. Nie podano powodów tej decyzji.

Od 16 września br. obowiązki dyrektora TVP Gdańsk będzie pełnić Waldemar Domański, związany z Telewizją Polską od 1994 roku. Przez ostatnie cztery lata był zastępcą dyrektora Belsat TV. Wcześniej pracował jako kierownik działu ekonomicznego Centrum Programów Wyspecjalizowanych oraz kierownik działu ekonomicznego TVP Polonia.

Jak już informowaliśmy, 15 września br. Bogumił Osiński zostanie nowym dyrektorem Ośrodka Programów Regionalnych Telewizji Polskiej. Zastąpi on na tym stanowisku Marka Pasiutę, który przejdzie do ośrodka TVP Technologie.

Od czasu objęcia stanowiska prezesa TVP pod koniec lipca br. Janusz Daszczyński zmienił też dyrektorów Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (Tomasz Sygut zastąpił Tomasza Sandaka) i biura zarządu i spraw korporacyjnych (Łukasz Rybowski zastąpił Elżbietę Ponikło).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowi dyrektorzy TVP Opole i TVP Gdańsk

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jasio
Wizażystka, blogerka modowa. Zatkało mnie.
54 10
odpowiedź
User
Bzdyra
A kiedy zmiany kadrowe na stanowiskach kierownika : Panoramy, Teleexpressu i Wiadomości ???
Bo o tym co dzieje się w ośrodkach to tylko i tak nic nie wiadomo. Wystarczy popatrzeć na program jaki serwują niektóre ośrodki TV regionalnej ,. Byłem na wakacjach na Pomorzu i oglądałem program TV Gdańsk. SŁABIZNA. Pod każdym względem. ŻENUA
30 12
odpowiedź
User
Julija
Pani wizażystka i modystka na dyrektora oddziału poważnej telewizji. Poprzednicy przynajmniej starali się ustalić jakieś minimum doświadczenia zawodowego. Postuluję malowanka na Prezesa TVP !!! Przynajmniej dziennikarki w oddziale będą miały pomoc w doborze torebek ;-)))
40 9
odpowiedź
User
ani grosza
A kiedy zmiany kadrowe na stanowiskach kierownika : Panoramy, Teleexpressu i Wiadomości ???
Bo o tym co dzieje się w ośrodkach to tylko i tak nic nie wiadomo. Wystarczy popatrzeć na program jaki serwują niektóre ośrodki TV regionalnej ,. Byłem na wakacjach na Pomorzu i oglądałem program TV Gdańsk. SŁABIZNA. Pod każdym względem. ŻENUA

A co Opole to może lepiej- tam od lat jest serwis informacyjny o niczym, bo co można ukręcić z takiego skrawka.
20 9
odpowiedź
User
tivi
Kiedy Wrocław!
20 11
odpowiedź