SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy członek zarządu Nordea Bank Polska

Janne Juhana Hirsto, od 1 stycznia 2007 roku, jest członkiem zarządu Nordea Bank Polska ds. kredytowych.

Nowy członek zarządu Nordea Bank Polska jest absolwentem Uniwersytetu w Helsinkach. Ukończył też wiele kursów i szkoleń z zakresu finansów i bankowości.

Karierę w bankowości rozpoczął w Finlandii w MeritaNordbanken w Departamencie Obsługi Klientów Prywatnych. Od 2001 roku pracował w Pionie Bankowości Korporacyjnej Nordea, jako analityk ds. ryzyka krajowego i bankowego. Odpowiadał między innymi za analizy dotyczące państw Europy Środkowej i Wschodniej (w tym Polski i Państw Nadbałtyckich), WNP i niektórych państw Europy Zachodniej oraz za kontakty z fińskim FSA (Financial Supervision Authority) odnośnie kwestii ryzyka krajowego. W latach 2003-2005 był członkiem zespołu starszych menedżerów monitorujących ryzyko kredytowe w imieniu udziałowców w International Moscow Bank (IMB). Od grudnia 2005 roku na stanowisku menedżera ds. kredytów Nordea – jako członek regionalnych komisji kredytowych na Polskę i Państwa Nadbałtyckie oraz jako zastępca szefa kredytów na te kraje.

Janne Juhana Hirsto posługuje się biegle językiem angielskim. Włada też szwedzkim i niemieckim. Większość wolnego czasu poświęca żonie oraz dwóm synom w wieku 4,5 i 1 roku. Na bieżąco śledzi polityczne, ekonomiczne i społeczne wydarzenia w Finlandii. Bliska jest mu też historia rodzinnego kraju. Przyznaje, że od kiedy mieszka w Polsce, w kręgu jego zainteresowań znalazły się też podobne kwestie dotyczące naszego kraju. Razem z żoną rozpoczął właśnie naukę języka polskiego.   

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy członek zarządu Nordea Bank Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl