SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy Dyrektor Generalny firmy Pfizer

Pfizer Polska: Raj Airey obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu

Raj Airey objął stanowisko Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu firmy Pfizer Polska. Zastąpił on Ceesa J. Heimana, który sprawował tę funkcję przez ostatnie 4 lata i objął stanowisko Dyrektora Generalnego Pfizer Belgia.

Raj Airey wychował się w Wielkiej Brytanii, gdzie uzyskał dyplom Goldsmith College w dziedzinie chemii i biologii oraz gdzie ukończył podyplomowe studia w zakresie marketingu. Przed rozpoczęciem zawodowej kariery w firmie Pfizer, Raj Airey prowadził własną firmę, zajmującą się tzw. trekkingiem (turystyka piesza) w Himalajach. Raj Airey rozpoczął karierę zawodową w firmie Pfizer w Wielkiej Brytanii w roku 1989 i w kolejnych latach awansował w hierarchii firmy zajmując stanowiska w działach marketingu i sprzedaży. W latach 1993-1996 Raj Airey pracował na stanowiskach menedżerskich w centrali firmy Pfizer na region Europy Środkowo-Wschodniej, zajmując się systemami szkoleniowymi i rozwojem sieci przedstawicieli medycznych firmy. Doświadczenie zdobyte podczas pracy na rynku lokalnym jak i w centrali firmy pozwoliło Rajowi Airey obejmować, począwszy od roku 1996, kolejne wysokie stanowiska kierownicze w ramach firmy Pfizer (Menedżer Działu Leków, Pfizer Węgry, a później Dyrektor Generalny, Pfizer Słowacja. W Słowacji, Raj Airey piastował także funkcje Wiceprzewodniczącego Amerykańskiej Izby Handlowej i Przewodniczącego Grupy Roboczej ds. Ochrony Zdrowia przy Amerykańskiej Izbie Handlowej). Ostatnim awansem była nominacja, w sierpniu b.r., na stanowisko Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu Pfizer Polska.

Raj Airey planuje dalsze umacnianie pozycji Pfizer Polska w jej kluczowych obszarach terapeutycznych takich, jak choroby układu sercowo-naczyniowego, choroby centralnego układu nerwowego oraz zdrowie mężczyzn.
"Pfizer posiada najwyższej jakości, często pionierskie, leki w tych obszarach medycyny. Ich skuteczność i profil bezpieczeństwa zostały potwierdzone, dlatego zamierzamy dalej pomagać środowisku lekarskiemu w dostępie do informacji o tych lekach"- powiedział Raj Airey.
- "Kolejnym priorytetem będzie rozszerzenie zakresu naszych programów dla pacjentów i lekarzy, mających na celu podniesienie świadomości społecznej związanej ze zdrowiem oraz lepsze zarządzanie chorobami. Jest to szczególnie ważne, zważywszy na fakt, iż polskie społeczeństwo, tak jak w Europie Zachodniej, starzeje się. Istnieje więc pilna potrzeba edukowania ludzi w zakresie utrzymania dobrego stanu zdrowia w miarę jak stają się starsi, po to, by mogli pozostać aktywnymi członkami społeczeństwa i utrzymać wysoką jakość życia tak długo, jak to możliwe"-  dodał Raj Airey.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy Dyrektor Generalny firmy Pfizer

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl