SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy dziennik Agory gazetą o ludziach

Jerzy B. Wójcik, redaktor naczelny nowego dziennika, ujawnia pierwsze szczegóły na temat zapowiadanego pisma.

Nowy dziennik przygotowywany przez Agorę będzie opierał się na historiach ludzi. "Jeśli ktoś jest interesujący, ma coś ciekawego i ważnego do powiedzenia, to opowiemy o nim czytelnikom" - mówi Jerzy B. Wójcik w wywiadzie udzielonym wortalowi Wirtualnemedia.pl. - "Pokażemy co robi, jaki jest, jakie ma zdanie na ważne tematy."

Agora utrzymuje informacje o nowym dzienniku w tajemnicy. Do tej pory nie ujawniono tytułu gazety. Wiadomo jednak, że dziennik nie będzie miał formy bulwarowego tabloidu. Przez wydawców określany jest jako popularna "gazeta środka". Ma poruszać tematy ważne dla kraju i świata w dynamiczny, przejrzysty i rzetelny sposób. Nie będzie posługiwał się schematami znanymi z tabloidów, takimi jak wymyślone tematy czy wchodzenie "do kuchni" znanym osobom. Nie będzie epatował grozą i skandalem, ale też nie będzie unikał tematów trudnych, niewygodnych lub kontrowersyjnych.

Jerzy B. Wójcik przyznaje, że nowe pismo nie będzie gazetą polityczną. Wbrew pogłoskom, nie będzie też podobne do bezpłatnego "Metra". W redakcji pisma pracują dziennikarze z "Gazety Wyborczej", z gazet konkurencyjnych krajowych i regionalnych. Najważniejszym przykazaniem, jakie dostają, jest "pisać prawdę i pisać ciekawie".

Zastępcą Wójcika został Grzegorz Piechota. Wcześniej uczestniczył w opracowaniu założeń m.in. dziennika "Metro", konkursów i akcji promocyjnych. Wydawcą nowego dziennika został Wojciech Fusek, wcześniej szef wydań lokalnych "Gazety Wyborczej". Dyrektorem ds. sprzedaży został Arkadiusz Gawlak, wcześniej kierownik sprzedaży w AMS S.A., spółce należącej do Agory. Dyrektorem marketingu i promocji został Michał Rutkowski. Pracował w agencji Corporate Profiles DDB/DDB, w której ostatnio pełnił funkcję Planning Group Directora.

Według nieoficjalnych informacji codzienny nakład pisma ma wynosić około 1 miliona egzemplarzy. Dziennik trafi do sprzedaży prawdopodobnie w listopadzie.

Więcej o nowym dzienniku Agory w rozmowie z Jerzym B. Wójcikiem - kliknij.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy dziennik Agory gazetą o ludziach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl