SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy miesięcznik nowości kulturalnych

We wrześniu pojawił się pierwszy numer nowego miesięcznika 'Arte' poświęconego nowym książkom, płytom i filmom.

Pismo adresowane jest do wszystkich zainteresowanych nowościami kulturalnymi dostępnymi w księgarniach, na półkach z CD i DVD oraz na ekranach kin.

35% objętości numeru zajmują polecane nowości książkowe, ponad 40% to premiery filmowe i muzyczne.

W każdym numerze pisma Czytelnik zainteresowany literaturą, muzyką i filmem znajdzie ponad 120 recenzji i omówień.

W pierwszej części pisma redakcja poleca materiały większej objętości (minimum rozkładówka), są to wywiady, analizy, recenzje i omówienia interesujących nowości z półek księgarskich, filmów kinowych i DVD, muzyki wysokiej próby, tak popularnej jak i klasycznej, wydawanej na płytach CD, a także przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych (teatr, opera, sztuki plastyczne). Recenzja, rozmowa z twórcą, sonda opatrzone są dużą, interesującą fotografią.

W drugiej części, będącej swego rodzaju comiesięcznym katalogiem wartych zakupu dóbr kultury, czytelnik otrzymuje potężny, niespotykany w takiej obfitości w polskiej prasie, blok recenzji. Ponad 20 stron o literaturze, prawie 10 stron o płytach CD i 10 stron o sztuce filmowej. W każdym numerze omówionych jest średnio ponad 60 książek i około 70 produktów muzycznych i filmowych.
 
W części trzeciej, o charakterze rozrywkowym, opatrzonej tytułem Deser, redakcja poleca między innymi: konkursy, korespondencję z Nowego Jorku, subiektywny przegląd legendarnych utworów muzycznych z klasyki rocka i muzyki poważnej (Piąteczka rozrywkowa Świetlickiego i Piąteczka klasyczna Czai), Pocztówki z Królestwa - dziennik polskiego poety z Arabii Saudyjskiej, Ponadto przegląd prasy, rankingi bestsellerów, a także comiesięczny felieton, który dla ARTE pisze Sławomir Shuty.

Redaktorem naczelnym jest znany polski poeta Marcin Baran (w ostatnich latach pełnił funkcję sekretarza redakcji Przekroju, pracował w Instytucie Książki, aktualnie prowadzi programy w TVP Kultura).

Wydawcą ARTE jest Studio Alef, właścicielem i dyrektorem wydawniczym jest Mariusz Czyżowski, między innymi właściciel Wydawnictwa Zielona Sowa.

ARTE wydawane jest w Krakowie w formacie A4, zawiera 76 stron (wydawca przewiduje zwiększenie objętości pisma już od drugiego numeru), nakład 15 000 egzemplarzy a kosztuje 9,99 złotych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy miesięcznik nowości kulturalnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl