SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy miesięcznik 'Przegląd Sił Zbrojnych'

'Przegląd Sił Zbrojnych' to nowy specjalistyczny miesięcznik, który wydała Redakcja Wojskowa utworzona przez Ministra Obrony Narodowej.

Adresatem pisma jest kadra oficerska WP.
 
Numer otwiera tekst Artura Goławskiego, który jest pierwszą prezentacją niektórych zagadnień z „Programu rozwoju Sił Zbrojnych RP w latach 2007 – 2012”; dokument ten jest na razie niejawny. Dowiedzieć można też o zmianie podstawowego uzbrojenia w wojskach lądowych Polski i sojuszników, o grupie bojowej Unii Europejskiej, o wymaganiach fizycznych i psychofizycznych stawianych pilotom F-16, działaniach polskich żandarmów w Kongu i o doświadczeniach z użycia artylerii w górach Afganistanu. W bloku poświęconym technice wojskowej przeczytać można m.in. o tym czy warto modernizować myśliwce Mig-29, o nowych śmigłowcach polskiej armii i o bezkrwawych środkach pola walki. Obszerną część zajmują także materiały szkoleniowe dla wojsk lądowych, marynarki i lotnictwa oraz porady dydaktyczne.

Miesięcznik ma być przydatny przede wszystkim w procesie szkolenia. Wspólne dla wszystkich rodzajów sił zbrojnych czasopismo ma pomóc w przygotowaniu wojska do działań w ramach operacji połączonych.

Przygotowując koncepcję „Przeglądu Sił Zbrojnych” redakcja sięgnęła do najlepszych wzorów prasy cywilnej. Łączy on spojrzenie dziennikarzy – specjalistów z poglądami praktyków. Podstawową metodą prezentacji jest wszechstronna analiza doświadczeń i problemów, wymiana opinii i pomoc dydaktyczna. Główny nacisk pismo kładzie więc na ludzi, działania wojska i zastosowanie techniki. I tym przede wszystkim różnić będzie się „PSZ” od innych pism obecnych na rynku, które częściej koncentrują się na opisie walorów sprzętu wojskowego - informuje wydawca pisma.

Pierwszy numer miesięcznika ukazał się w nakładzie 5200 egzemplarzy. Większość nakładu trafia bezpośrednio do jednostek i instytucji wojskowych. Pismo kupić można też będzie (w przyszłym tygodniu) w salonach „Empik” i zamówić w prenumeracie. Miesięcznik ma 128-stron - szatę graficzną zaprojektował Łukasz Kaugan, CaStudio.

Działająca od stycznia br. Redakcja Wojskowa wydaje oprócz „Przeglądu Sił Zbrojnych” także tygodnik „Polska Zbrojna”, naukowy kwartalnik „Myśl Wojskowa” i gazetę internetową www.zolnierz-polski.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy miesięcznik 'Przegląd Sił Zbrojnych'

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lotnik
Szkoda. że zniknął Przegląd Sił Powietrznych. Mam nadzieje. że chlubne tradycje lotnicze nie zostaną zapomniane lub zastąpione przez inne rodzaje wojsk Sił Zbroinych
odpowiedź