SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy poranny program Radia Wawa

3 kwietnia startuje 'Poranny Ekspres' nowy program poranny Radia Wawa. Jest to kolejny etap zmian wizerunkowych stacji.

- Stajemy się stacja starszą i dojrzalszą. Spory nacisk kładziemy na stronę informacyjną, co nie znaczy,  że rezygnujemy z muzyki i rozrywki, Wawa to w dalszym ciągu jedyna stacja w Polsce grająca wyłącznie polską muzykę. - mówi Jarosław Paszkowski, dyrektor programowy Radia Wawa – Nasz poranek pozostaje w dobrych rękach, choć zmienia się jego formuła. Prowadzić go nadal będą (wbrew krążącym plotkom) Monika Tarka i Robert Kilen.

- „Poranny Ekspres Radia Wawa” nastawiony będzie głównie na informację podaną w przystępny i zrozumiały sposób – mówi Robert Kilen autor i prowadzący poranne pasmo – Będziemy mówić o sprawach bieżących, pytać ekspertów, polityków, urzędników, a także naszych słuchaczy, co sądzą o bieżących sprawach.

- Nie zabraknie też stałych pozycji. Będą zupełnie nowe propozycje, ale i kilka elementów z „Przebojowego małżeństwa” – dodaje Monika Tarka współautorka „Porannego Ekspresu” – Chcemy poruszać tematy ważne dla dorosłych Polaków. Nieobca nam będzie polityka, szeroko rozumiane poradnictwo i aktualna tematyka. Najważniejsze jednak jest aby tematy jakimi się zajmiemy były bliskie naszym słuchaczom. To będzie program dla nich i z ich udziałem.

Formułę zmienią też serwisy informacyjne Wawy. Tematy poruszane w „Porannym Ekspresie” będą kontynuowane w cogodzinnych „Aktualnościach”.

Proces zmian trwa od kilku miesięcy i został zapoczątkowany współpracą redakcyjną z „Rzeczpospolitą”. Poszerzeniu uległa też playlista stacji. Na antenie Radia WAWA można usłyszeć między innym "Niezapominajki - czyli największe polskie przeboje wszechczasów" (m. in. Czerwone Gitary, Skaldów, Czesława Niemena).

- Stopniowo zmieniać będziemy też kolejne elementy i pasma programowe. Pojawią się nowe pozycje, część zmodyfikujemy. Jeszcze przed  świętami zakończymy proces zmian w ramówce - zapowiada Paszkowski.

Radio Wawa jest wielkomiejską siecią radiową i jedyną w Polsce stacją grającą wyłącznie polską muzykę. Swój program  adresuje do grupy dorosłych słuchaczy mieszkających w dużych miastach Polski.

Radio  nadaje swój program w 16 największych miastach Polski: Warszawie (89,8 FM), Białymstoku (88,6 FM), Gdańsku (104,4 FM), Gdyni (105,6 FM), Katowicach (95,5 FM), Kielcach (95,5 FM), Koszalinie (95,4 FM), Krakowie (107 FM) , Lublinie (106,1 FM), Olsztynie (94,7 FM), Płocku (90,4 FM), Rzeszowie (97,1 FM), Siedlcach (91,3 FM), Szczecinie (95,7 FM), Wrocławiu (101,5 FM), Zielonej Górze (95,3 FM).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy poranny program Radia Wawa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl