SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy prezes TVP już zwalnia

Szef Agencji Informacji TVP Andrzej Mietkowski zwolniony. Odchodzą dziennikarze Wiadomości. Nowy/stary szef TVP1.

Szef Agencji Informacji TVP Andrzej Mietkowski we wtorek wieczorem otrzymał wypowiedzenie od p.o. prezesa telewizji publicznej Andrzeja Urbańskiego.

Jak powiedział Mietkowski, Urbański zaproponował mu odejście z AI, lecz pozostanie w TVP jako jego doradca. - Nie przyjąłem tej propozycji - oznajmił.

- Uważam, że Agencja Informacji jest strukturą, która odniosła sukces, projekt TVP-Info także idzie w dobrym kierunku. Powiedziałem więc, że moje odejście będzie nieczytelnym sygnałem - dodał Mietkowski. Andrzej Mietkowski pracował w TVP od lipca, początkowo jako szef "Wiadomości" i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, którą następnie przekształcono w Agencję Informacji.

Wypowiedzenie złożył również reporter "Wiadomości" Jacek Karnowski, a wcześniej on i jego brat Michał Karnowski poinformowali, że w związku z odwołaniem w poniedziałek prezesa TVP Bronisława Wildsteina rezygnują z dalszych prac nad programem telewizyjnym "KaDwa", który miał być od marca wiodącą pozycją publicystyczną TVP1. Z "Wiadomości" odchodzi także reporterka Dominika Długosz, która złożyła rezygnację.

- Całe zespoły chcą się podawać do dymisji. Muszę studzić zapał, bo inaczej program by się nam rozsypał - mówił wczoraj wieczorem "Rz" jeden z dyrektorów TVP.

Od poniedziałku szefem TVP1 będzie ponownie Małgorzata Raczyńska, która już pełniła tę funkcję. Od kilku miesięcy przebywała jednak na zwolnieniu lekarskim, gdyż była w ostrym konflikcie z dotychczasowym prezesem TVP Bronisławem Wildsteinem. Wraz z Raczyńską ma wrócić były wicedyrektor TVP 1 Jarosław Grzelak - on także rozmawiał już z nowym prezesem.

Z "Jedynki" odchodzi Maciej Wojciechowski, który obecnie kieruje stacją. Pracę stracił dyrektor Biura Kadr.

Wg 'Rzeczpospolitej' przed poniedziałkiem chce odejść wicedyrektor Jedynki odpowiedzialny za informację i publicystykę Paweł Nowacki.

Zmiany w TVP są efektem pojawienia się przy ul. Woronicza nowego prezesa. W poniedziałek wieczorem Andrzej Urbański, były szef kancelarii prezydenta, został powołany przez ministra skarbu do Rady Nadzorczej TVP, a po kilku godzinach rada oddelegowała go do zarządu jako pełniącego obowiązki prezesa telewizji. Wcześniej rada odwołała prezesa Bronisława Wildsteina. Na stanowisko prezesa TVP zostanie ogłoszony konkurs, a oferty będzie można składać do 3 kwietnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy prezes TVP już zwalnia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl