SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy program Tadeusza Sznuka

Od lutego w TVP 2 "Teraz już wiem" czyli o problemach konsumenckich z przymrużeniem oka

W sobotę, 7 lutego br. zostanie zrealizowany przez TVP Wrocław pilotażowy odcinek programu "Teraz już wiem!" Będzie to program interwencyjny, w którym poruszane będą ważne dla widzów tematy oraz wystąpią znani satyrycy, komentujący absurdy polskiego rynku.

Ideą programu jest nagłaśnianie praw konsumenckich, które - jak się okazuje - są w Polsce nagminnie łamane. Twórcy programu chcą pomóc Polakom w korzystaniu z tych praw, by polski konsument był traktowany przynajmniej tak, jak w Unii Europejskiej.

Zaproszeni do studia goście opowiadają o swoich problemach z zakupionymi towarami czy kłopotach z wyegzekwowaniem np. naprawy gwarancyjnej. Ich wypowiedzi komentowane są przez ekspertów z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz przedstawicieli firm, które zawiniły względem swoich klientów. Tematy pojawiające się w pierwszym odcinku dotyczą kilku spraw. Program podzielony jest na kilka części - felietonów, które poprzedzane są krótkimi satyrycznymi filmami animowanym.

W części "Udany model" zobaczymy nowego Citroena, który popsuł się po przejechaniu 1000 km, a producent zlekceważył zgłoszenie naprawy. Poznamy też historię właścicielki Volkswagena, który samoczynnie skręcał w prawo.

Część "Głuchy telefon" poświęcona będzie znanym wszystkim problem z Telekomunikacja Polską, która nie mogła przenieść naszemu gościowi numeru telefonu do nowego biura na drugą stronę ulicy przez 75 dni, narażając go w ten sposób na duże straty finansowe.

W części "Rajstopy pod lupą" zajmiemy się pozornie błahą sprawą jak jakość damskich rajstop. Gośćmi będą przedstawiciele niemieckiej fundacji Warentest, przygotowującej obiektywne testy jakości produktów.

Program prowadzi Tadeusz Sznuk. Satyryczne komentarze do tematów poruszanych w programie są autorstwa Tomasza Jachimka oraz Joanny Bartel, znanej z serialu "Święta wojna".

Twórcy programu uważają, że o ważnych sprawach wcale nie trzeba mówić w nudny sposób. Stąd wybór satyrycznych komentarzy, występy kabaretu, animowane przerywniki.

Pilotażowy odcinek "Teraz już wiem" produkowany jest dla programu 2 TVP, emisja planowana jest pod koniec lutego.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy program Tadeusza Sznuka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl