Nowy projekt „Gazety Wyborczej” - „Brexit z bliska”

„Gazeta Wyborcza” (Agora) uruchomiła nowy, redakcyjny projekt - w ramach cyklu „Brexit z bliska” będzie przybliżać czytelnikom za pomocą tekstów i materiałów video ten temat. Ich autorem na Wyborcza.pl będzie Stanisław Skarżyński, pełniący w projekcie rolę korespondenta „Gazety Wyborczej” w Wielkiej Brytanii.

NB
NB
Udostępnij artykuł:
Nowy projekt „Gazety Wyborczej” - „Brexit z bliska”
Wnętrze redakcji „Gazety Wyborczej” w Warszawie

Tematem przewodnim nowego cyklu artykułów „Gazety Wyborczej” będzie proces wychodzenia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, którego ostateczny finał zaplanowano na 29 marca br.

Pierwszy tekst w ramach serii ukazał się 12 stycznia br. w weekendowym dodatku - „Magazynie Świątecznym”, a kolejne będą się ukazywać kilka razy w tygodniu na łamach papierowego wydania dziennika, oraz w serwisie Wyborcza.pl.

Autorzy będą opisywać w nich przygotowania do Brexitu oraz jego konsekwencje – nie tylko ich wpływ na życie polskich obywateli zamieszkujących Wyspy Brytyjskie, ale także ekonomiczne, polityczne i społeczne skutki dla całej Europy. Wśród tekstów znajdą się analizy społeczne, reportaże, wywiady, a także materiały wideo dostępne na stronie internetowej dziennika.

- W kolejnych materiałach czytelnicy przeczytają o tym, jak mieszkańcy Wielkiej Brytanii przygotowują się do rozwodu z Unią Europejską. Stanisław Skarżyński opisze lęki maklerów z londyńskiego City, oburzenie panujące w proeuropejskiej w Szkocji i gniew unionistów z Północnej Irlandii. Wiele jego korespondencji będzie jednak dotyczyć żyjących na Wyspach Polaków, którym Brexit poważnie skomplikuje życie. Polscy emigranci w Wielkiej Brytanii to także wierni czytelnicy „Gazety Wyborczej", chcemy oddać im głos - tłumaczy Bartosz Wieliński, kierownik działu zagranicznego „Gazety Wyborczej” i koordynator projektu „Brexit z bliska”.

Autorem materiałów publikowanych w ramach cyklu „Brexit z bliska” będzie Stanisław Skarżyński, który od początku 2018 r. mieszka w Wielkiej Brytanii i obecnie współpracuje z „Gazetą Wyborczą”. Poprzednio, od 2017 r. pracował w dzienniku, gdzie łączył obowiązki autora i redaktora, tworząc serwis „Osiem Dziewięć” oraz kierując pracami działu „Opinie”. W latach 2010-2016 Skarżyński był producentem i wydawcą wywiadów politycznych Moniki Olejnik w Radiu ZET, a w 2016 r. znalazł się w grupie dziennikarzy zakładających serwis OKO.press, w którym był zastępcą redaktora naczelnego.

Na łamach „Gazety Wyborczej” tematem Brexitu zajmą się również dziennikarze działu zagranicznego, którzy na bieżąco piszą o aktualnych wydarzeniach ze świata. Natomiast w okresie wyjścia Zjednoczonego Królestwa ze struktur Unii Europejskiej najświeższe wiadomości prosto z Londynu będzie przekazywać dziennikarz Maciej Czarnecki.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Zmarła wieloletnia korespondentka DPA w Polsce Renate Marsch-Potocka

Zmarła wieloletnia korespondentka DPA w Polsce Renate Marsch-Potocka

Ponad 12 mln dofinansowania dla czasopism. Resort Kultury wsparł 75 projektów

Ponad 12 mln dofinansowania dla czasopism. Resort Kultury wsparł 75 projektów

Ryanair z promocją dla "wielkich idiotów". To pstryczek w nos Elona Muska

Ryanair z promocją dla "wielkich idiotów". To pstryczek w nos Elona Muska

Znana influencerka twarzą globalnej kampanii marki Guess. W tle proces o oszustwo

Znana influencerka twarzą globalnej kampanii marki Guess. W tle proces o oszustwo

Sprawa rat za koncesję Republiki na posiedzeniu KRRiT. Co zdecydowano?

Sprawa rat za koncesję Republiki na posiedzeniu KRRiT. Co zdecydowano?

Policja gazem łzawiącym w protestujących rolników. Ucierpiał operator Republiki

Policja gazem łzawiącym w protestujących rolników. Ucierpiał operator Republiki