SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy projekt struktury TVP. Nie będzie redakcji tematycznych

Zarząd Telewizji Polskiej w piątek zatwierdził modyfikacje projektu nowej struktury  organizacyjnej TVP zalecone przez radę nadzorczą. Nie ma w nim już mowy o czterech redakcjach tematycznych - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Nowy projekt struktury TVP. Nie będzie redakcji tematycznych

Nowa struktura TVP zakłada połączenie części jednostek i zmianę kompetencji poszczególnych członków zarządu publicznego nadawcy (więcej na ten temat).

Rada nadzorcza po raz pierwszy zajmowała się sprawą zmian w strukturze w poniedziałek 25 lutego br. Zgłosiła wówczas zastrzeżenia i uwagi do pierwotnego projektu, które na piątkowym posiedzeniu zarząd TVP uwzględnił.

- Zmiany nie będą tak duże jak pierwotnie zakładano - usłyszeliśmy w TVP. Jak ustaliliśmy, nowy projekt zmian nie przewiduje już powstania czterech redakcji tematycznych: kultury, społeczno-publicystycznej, dokumentu i sportu, które miały być ponad poszczególnymi antenami.

Rada ponownie będzie debatować nad projektem nowej struktury w poniedziałek 11 marca br. Jeśli się zgodzi na jego przyjęcie, zmiany będą mogły wejść w życie. Potrwać to może kilka miesięcy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy projekt struktury TVP. Nie będzie redakcji tematycznych

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zmiana TVPolitruk w TVPolitruk
Polityczny układ-rozkład TVP trzyma się na kalendarzu wyborczym.
32 10
odpowiedź
User
urszula
Co to jest za kupa!? Pozorne działania. Rada Nadzorcza TVP powinna poprosić zarząd o dane finansowe za 2012 i puścić to towarzystwo z torbami! Dla radu zarząd, który zrobić 250 mln straty nie powinien być partnerem do rozmów. Rada Nadzorcza naraża się na śmieszność dyskutując z TAKIM zarządem. Z nimi można tylko o pogodzie pogadać. Na pewno nie o przyszłości telewizji.
18 9
odpowiedź
User
Korespondent z Zamku Wildstein
Rada nadzorcza, z przyczyn finansowych, powstrzymała na razie próbę rozszerzenia politycznej czapy nad TVP. Cztery redakcje ponad antenami... Może zarząd dorzuci jeszcze jakiś sowiet podporządkowany byłym sekretarzom prasowym swoich partyjek?
29 9
odpowiedź
User
telewizja bez telewidzów
Modelarze zapartyjnionych mediów mogą sobie modelować. Na papierze. Oglądalność najważniejszych anten poniżej 10% i dalej spada. Możliwości siania propagandy już prawie żadne. Nie ma kogo agitować. Modelarzom model nie wyszedł. Nie wykonali zadania.
24 9
odpowiedź
User
ronni
Oczywiście ministra Budzanowskiego stać na upadek spółki Skarbu Państwa, którą ta imitacja prezesa doprowadziła do ruiny finansowej, wizerunkowej, programowej itd. LOT miał połowę strat TVP i szybciutko pozamiatano władze firmy, a tutaj ta śmieszna Rada Nadzorcza,w której jest przedstawiciel Ministra Skarbu udaje, że wszystko ok. Jak można zatwierdzać nową strukturę przed zatwierdzeniem wyników finansowych? Za 20 dni okaże się, że jest ćwierć miliarda złotych strat i co wtedy? Zarząd na bruk, ale denna struktura zostanie, niech się inni martwią? A może damy im jeszcze kilka lat na naprawę tego, co zawalili? W normalnym kraju wszyscy, poczynając od ministra, poprzez RN i zarząd powinni już dawno odpowiadać przed prokuraturą za swoje działania
18 8
odpowiedź