SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy „Secret Service” trafi do sprzedaży 30 września br. Cena: 14,50 zł

„Secret Service”, kultowy magazyn o grach komputerowych, powraca w nakładzie 50 tys. egzemplarzy i objętości ponad 100 stron - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

„Secret Service” ukaże się jako dwumiesięcznik i będzie dostępny w sieciach Empik, Ruch, Kolporter i Garmond Press. Jeden egzemplarz będzie kosztował 14,50 zł. Robert Łapiński, szef wydającej obecnie pismo firmy Idea Ahead, wyjaśnił Wirtualnemedia.pl, że obecna cena ma nawiązywać do ceny sprzedaży pierwszego numeru z roku 1993, która wynosiła 14 500 zł.

Pismo zostało zaprojektowane w formacie 210 x 280 mm. Łapiński nie chciał zdradzić całej zawartości numeru, wiadomo tylko, że znajdzie się w nim między innymi pierwsza recenzja oczekiwanej na rynku gry „The Vanishing of Ethan Carter” („Zaginięcie Ethana Cartera”) stworzonej przez studio The Astronauts. Do pisma nie będzie dołączana płyta z grami ani żadne inne dodatki. Łapiński tłumaczy, że tytuł ma się bronić wyłącznie ekskluzywną treścią skierowaną do społeczności komputerowych graczy.

- Wśród autorów, którzy pojawią się na łamach pierwszego i kolejnych numerów „Secret Service” znajdą się między innymi redaktor naczelny Piotr Mańkowski, Waldemar Pegaz Nowak, Marcin Borek Borkowski, Dariusz „Sir Haszek” Michalski, Piotr „Naczelnik” Pieńkowski, Marcin „Bzyk” Drews i Bartłomiej „VOyager” Dramczyk. Skład redakcji to połączenie dinozaurów z młodymi wilczkami branży, a więc mieszanka absolutnie wyjątkowa - mówi Łapiński.

Pierwsze informacje o reaktywowaniu „Secret Service” pojawiły się w czerwcu br. Przez kilka miesięcy trwało kompletowanie redakcji oraz poszukiwanie środków na wydanie tytułu. Ostatecznie pieniądze w wysokości prawie 300 tys. zł. zostały zebrane od internautów w serwisie crowdfundingowym PolakPotrafi.pl. Wtedy też zapadła decyzja o tym, że tytuł będzie wydawany w cyklu dwumiesięcznym - wcześniej planowany był jako kwartalnik (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Nowy „Secret Service” trafi do sprzedaży 30 września br. Cena: 14,50 zł

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:P
Skromności redakcji nie brakuje... "21 lat w służbie narodu", z czego 13 lat chyba w konspiracji. Mam dziwne wrażenie, że oni tam nadal myślą, że mamy 1994 a nie 2014, a ich odbiorcą nadal są 11-12-13 latkowie?
odpowiedź
User
bart
100 stron za 15 zł i żadnej płyty ?
Konkurencyjne pismo daje 132 strony i 2 płyty DVD-9 (cena 16 zł).
Coś czuję, że "Secret Service" długo w tej formie nie pociągnie.
odpowiedź
User
O matko jedyna
"Jeden egzemplarz będzie kosztował 14,50 zł. Robert Łapiński, szef wydającej obecnie pismo firmy Idea Ahead, wyjaśnił (...) obecna cena ma nawiązywać do ceny sprzedaży pierwszego numeru z roku 1993, która wynosiła 14 500 zł."

Hahahahahahah!!! Mistrzostwo świata.
Biorąc pod uwagę tematykę magazynu i brak dodatków cyfrowych, sugerowałbym cenę 1,45 zł.
Ludzie są w stanie płacić za wysokiej jakości treści, ale Panie Robercie, z całym szacunkiem, mówimy tutaj o piśmie o grach/dla graczy. Naprawdę wierzy Pan, że gracze zapłacą taką kwotę za drukowany magazyn w dzisiejszych czasach?

No, chyba że to taki celowy zabieg (w takim razie żenujący), że pierwszy numer będzie drogi, bo wie Pan, że wiele osób go kupi - choćby ja, z czystej ciekawości. Czyli strategia typu "nachapać się ile można i póki się da"...
odpowiedź