SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy serwis internetowy TVP

Specjalna oferta internetowa Telewizji Polskiej S.A.

www.tvp.pl/powstanie to adres uruchomionej wczoraj specjalnej strony internetowej, poświęconej obchodom 60. rocznicy Powstania Warszawskiego na antenach TVP S.A. Prócz szczegółowych zapowiedzi programów telewizyjnych znajdziemy na niej m.in. fragmenty książki Normana Daviesa "Powstanie '44" (nad którą patronat medialny objęła telewizyjna Jedynka), informacje o Muzeum Powstania Warszawskiego (patronat Dwójki), oraz wywiady ze znanymi dokumentalistami i czaty z historykami.

Strona dostępna będzie przez cały czas trwania obchodów rocznicowych, czyli do pierwszych dni października. Za jej pośrednictwem codziennie, przez 63 dni, wydarzenia Powstania można będzie śledzić poprzez internetową relację jednego z uczestników, zaczerpniętą z 63-odcinkowego cyklu Ewy Żmigrodzkiej i Krzysztofa Zwolińskiego pt. "Powstańcy", emitowanego codziennie na antenie TVP1.

W związku z obchodami rocznicy Powstania Telewizja Polska przygotowała bardzo szeroką ofertę programową, obejmującą filmy dokumentalne i fabularne, spektakle teatralne, spotkania i dyskusje wybitnych historyków oraz wiele godzin bezpośrednich transmisji koncertów i uroczystości rocznicowych. Aktualne zapowiedzi poszczególnych programów               z omówieniami, przedstawiającymi m.in. historyczne tło wydarzeń czy ciekawostki dotyczące powstawania programu znaleźć można na uruchomionej dziś stronie w dziale "Powstanie          w TVP". Znajdujące się tu zapowiedzi nowych filmów uzupełniane będą przed premierą                   o wywiady z ich autorami, znanymi dokumentalistami - m.in. Zofią Kunert ("Odważyć się być wolnym" TVP1, 1 sierpnia godz.16.00), "Za każdy kamień twój" (TVP2, 1 sierpnia, 21.20) Krzysztofem Żurowskim ("Masakra w klasztorze", TVP1, 2 sierpnia, 22.25) i Pawłem Kędzierskim ("Powstanie zwykłych ludzi" TVP1, 4 sierpnia, 18.05).

Osobny dział ("Powstanie '44") stanowią informacje poświęcone prof. Normanowi Daviesowi  i jego wydanej przez "Znak" książce, której premiera prasowa odbyła się dzisiaj  w Warszawie. W dziale tym znajdziemy tezy Normana Daviesa dotyczące Powstania, recenzje książki zaczerpnięte z zachodniej prasy a także jej wybrane fragmenty. Nowe fragmenty publikowane będą przez cały czas działania strony.

Wszystkim zainteresowanym historią Powstania Warszawskiego Telewizja proponuje wirtualne spotkania z wybitnymi ekspertami w tej dziedzinie, w tym również z Normanem Daviesem. Czat z autorem "Powstania'44" będzie miał miejsce 31 lipca o godz. 17.30,                a 2 sierpnia o 10.30 odbędzie się spotkanie z historykiem i współautorem wielu filmów dokumentalnych traktujących o Powstaniu, Andrzejem Kunertem. Informacje o dalszych spotkaniach znajdą się w dziale "Czat".

Na www tvp.pl/powstanie znaleźć można także informacje poświęcone Muzeum Powstania Warszawskiego: zdjęcia z planu cyklu TVP Polonia "Przed finałem", w którym Elżbieta Jaworska towarzyszy powstawaniu Muzeum, wywiad z jego dyrektorem Janem Ołdakowskim, a także zdjęcia najciekawszych eksponatów.

Na stronie znajdziemy także najnowsze wiadomości związane z Powstaniem i jego obchodami, teksty o historii Powstania ze zdjęciami i materiałami video pochodzącymi               z Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP (dział Historia), fragmenty publikacji "Tygodnika Powszechnego" dotyczące Powstania,  galerie zdjęć i piosenki powstańcze (dział Multimedia) oraz linki do stron Polskiego Radia i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy serwis internetowy TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl