SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy szef "Wiadomości" TVP

Niespodziewany wybór na nowego szefa "Wiadomości"

Lena Bretes obejmie funkcję pełniącego obowiązki szefa "Wiadomości" w programie I Telewizji Polskiej - poinformował w czwartek wiceprezes TVP Ryszard Pacławski. Zastąpi na tym stanowisku Piotra Sławińskiego.

"Lena Bretes ma 33 lata, a zatem jest młoda, wykształcona, energiczna, a jednocześnie ma duże doświadczenie" - wyjaśnił powody powołania Bretes na stanowisko p.o. szefa "Wiadomości" Pacławski.

Bretes zastąpi na stanowisku Piotra Sławińskiego, który objął tę funkcję za czasów prezesury Roberta Kwiatkowskiego. Pacławski powiedział, że Sławińskiemu nie wręczono wypowiedzenia; pozostanie on w TVP, ale nie na stanowisku dyrektorskim. Według informacji Gazety Wyborczej Piotr Sławiński ma zostać koordynatorem programów informacyjnych w TVP1.

Wiceprezes zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony konkurs na nowego dyrektora telewizyjnej Jedynki (obecnemu szefowi Sławomirowi Zielińskiemu kończy się kontrakt 5 maja). Zgodnie z harmonogramem, konkurs ma być rozstrzygnięty w połowie maja. Dopiero wówczas Lena Bretes będzie mogła z p.o. szefa "Wiadomości" stać się pełnoprawnym szefem redakcji.

Bretes pochodzi z Poznania, jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w tym mieście. W latach 1993-1996 pracowała jako dziennikarz RMI FM, krótko pracowała także w poznańskiej Esce, potem była przez dwa lata redaktorem naczelnym RMI FM. W 1998 r. Bretes została szefową programiu "Teleskop" w poznańskim oddziale TVP. W 2002 r. objęła stanowisko kierownika redakcji "Kuriera" w regionalnej Trójce (wówczas szefem tej anteny był Pacławski), od połowy 2003 r. Bretes była jednym z wydawców głownego wydania "Wiadomości".

Wokół obsady stanowiska szefa "Wiadomości" było wiele plotek. Niektóre gazety pisały nawet, że szefem został Kamil Durczok, choć decyzji w tej sprawie jeszcze nie było.

Pacławski nie ukrywał, że rozmawia o obsadzeniu tego stanowiska z kilkoma osobami. Wymieniano nazwiska Grzegorza Kozaka, Marcina Zimocha i Andrzeja Turskiego. Ostatecznie wybrano Lenę Bretes.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy szef "Wiadomości" TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl