SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy tytuł motoryzacyjny

22 listopada pojawi się pierwszy numer miesięcznika "Auto Technika Motoryzacyjna".

Magazyn jest kontynuacją najstarszego polskiego czasopisma o samochodach „Techniki Motoryzacyjnej” i zamierza wypełnić lukę między tytułami z segmentu popularno-motoryzacyjnego a prasą branżową skierowaną do specjalistów.

„Auto Technika Motoryzacyjna” zamierza stać się jednym z czołowych pism na rynku prasy motoryzacyjnej. Pomocną w osiągnięciu tego celu ma być dobrze dobrana zawartość oraz renoma poprzedniego tytułu.

- Celem wydawniczym jest osiągnięcie przez nas pozycji pisma, które przez swoją niepowtarzalną formułę i zakres tematyczny będzie odgrywało w branży motoryzacyjnej przewodnią i opiniotwórczą rolę – mówi Jerzy Dyszy, redaktor naczelny nowego miesięcznika.

Redakcja liczy na swoich poprzednich czytelników, ale zamierza również przyciągnąć nowych – przede wszystkim kadrę kierowniczą z wyższym wykształceniem, przedsiębiorców i inżynierów o ponad przeciętnych dochodach, a także osoby pracujące w branży motoryzacyjnej i miłośników samochodów.

Zawartość magazynu została starannie wyselekcjonowana. Poza tradycyjnym przekazaniem informacji o nowościach na rynku, pismo wprowadzi swych czytelników w tajniki technologiczne, eksploatacyjne czy bezpieczeństwa jazdy.

- Zamierzamy analizować wszelkie kwestie związane z motoryzacją, przy czym osią naszego zainteresowania będą problemy techniczne z zakresu badań i teorii, konstrukcji, technologii, produkcji oraz eksploatacji i serwisu aut. Nie obca również będzie nam tematyka ubezpieczeniowa, prawna i finansowanie zakupu samochodów dla firm, a także technologie paliw i chemii motoryzacyjnej – dodaje Jerzy Dyszy.

Ponadto przewidziane są działy: naukowy, pojazdów specjalnych, konstrukcji nietypowych, konstrukcji sportowych oraz samochodów użytkowych (którym stosunkowo mało miejsca poświęca się w istniejących magazynach branżowych). O historii przypominać będą kolumny poświęcone kalendarium i prezentacjom dawnych rozwiązań technicznych.

Magazyn „Technika motoryzacyjna”, póĄniej „Auto Technika Motoryzacyjna” – ukazywał się w latach 1951-2001 i był pierwszym powojennym polskim pismem motoryzacyjnym. Powołany został przez Naczelną Organizacje Techniczną, początkowo jako kwartalnik, już w roku 1953 był miesięcznikiem. Pismo to uchodziło za skarbnicę wiedzy dla wielbicieli samochodów oraz dla specjalistów z tej dziedziny i przez dziesięciolecia stanowiło najpoważniejsze krajowe Ąródło informacji o branży motoryzacyjnej.

Pierwszy numer „Auto Techniki Motoryzacyjnej” ukaże się 22 listopada 2005 r.

Cena numeru – 7, 90 zł

Zespół:
Redaktor naczelny - mgr inż. Jerzy Dyszy, publicysta motoryzacyjny, od końca lat 80. członek zespołu tygodnika „Motor”
Zastępca red. nacz. – mgr inż. Bartosz Zienkiewicz, przez ostatnie 3 lata dziennikarz tygodnika „Motor”
Współpracownicy: grupa ekspertów z różnych dziedzin motoryzacji (technicy, specjaliści od marketingu, finansów itp.), a także najbardziej doświadczeni dziennikarze motoryzacyjni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy tytuł motoryzacyjny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl