SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy wydawca przywróci magazyn “Proseed”

Firma Beyond Investments Grzegorza Czapli nabyła od spółki Proseed prawa do wydawania miesięcznika “Proseed”, tygodnika “Smartbiznes” oraz portalu Proseed Online. Nowy wydawca planuje wznowienie działalności miesięcznika i serwisu internetowego.

Nowy wydawca przywróci magazyn “Proseed”

- Zakup miesięcznika oraz portalu „Proseed” przez Beyond Investments podyktowany jest chęcią utrzymania tytułu na rynku. Działając w branży start-upów doceniałem wydawnictwo i chciałem, by tytuł nadal istniał. Był on jednym z ciekawszych magazynów skupiających się wokół start-upów w Polsce. Decyzja wynikała raczej z pasji i sentymentu aniżeli chłodnej kalkulacji biznesowej - mówi Grzegorz Czapla, prezes Beyond Investments. - Miesięcznik jest uzupełnieniem posiadanych przez Beyond Investments aktywów - spółek wydających portale internetowe oraz zajmujących się branżą start-upową - dodaje.

Powstały w 2010 roku tytuł “Proseed” poświęcony jest branży start-upowej w Polsce i kierowany do właścicieli i menadżerów firm. Był początkowo wydawany w wersji elektronicznej, a w maju 2012 roku pojawił się też w wersji drukowanej. Ostatni numer “Proseed” ukazał się pod koniec czerwca br. O zamknięciu magazynu i portalu zdecydował Igor Dzierżanowski, prezes i udziałowiec Proseed. - Projekty nie realizują moich celów osobistych lub biznesowych, dlatego nie będą kontynuowane - tak tłumaczył swoją decyzję (więcej na ten temat).

Na razie nie podano, kiedy na rynku pojawi się pierwszy numer “Proseed” przygotowany przez nowego wydawcę. - W chwili obecnej budowany jest skład redakcji i prowadzone są rozmowy z byłymi pracownikami miesięcznika. Decyzja odnośnie składu redakcji, a tym samym osobie, która obejmie stanowisko redaktora naczelnego zostanie przedstawiona publicznie w przeciągu najbliższych dni. Beyond Investments zależy, by redaktor naczelny był ekspertem w zakresie start-up’ów, co pozwoli na merytoryczną kontynuację tytułu, jakim jest “Proseed” - mówi nam Agnieszka Klejne, odpowiedzialna za PR w Beyond Investments.

Beyond Investments działa na rynku start-upów z branży nowych technologii. Firma oferuje pomoc w zakresie pozyskania kapitału zarówno udziałowego, jak i dotacji unijnych. Ponadto inwestuje w większe pakiety spółek notowanych lub mających dopiero zadebiutować na warszawskiej giełdzie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy wydawca przywróci magazyn “Proseed”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kacper Wit
Jeżeli ten nowy nabytek będzie wyglądał tak jak obecnie należące do pana Czapli inwestycje.pl, to sukcesu nie wróżę. No, ale może nie będzie aż tak źle.
8 8
odpowiedź